Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Týdenní předpověď počasí: Do školy pošlete děti s deštníkem či v pláštěnkách, přijdou i bouřky

Týdenní předpověď počasí: Do školy pošlete děti s deštníkem či v pláštěnkách, přijdou i bouřky
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
příchod podzimu
Během celého září už žádné tropické teploty neočekávejte. To ale neznamená, že bude jen ošklivo, počasí bude tak akorát na to, abyste mohli s rodinou vyrazit do přírody nebo k památkám. V první polovině měsíce meteorologové očekávají spíše deště a v té druhé se zase mohou objevit přízemní mrazíky. Ze začátkem školního roku přichází déšť a děti byste měli vybavit deštníky či pláštěnkami.

Dagmar Honsová z Meteopressu redakci eXtra.cz řekla, jaké počasí se dá v září očekávat a jaká je předpověď pro první týden, kdy se děti vrací zpět do škol. "Během září už tropické teploty čekat nemůžeme. Počasí bude přát výletům a procházkám do přírody. Více oblačnosti i srážek očekáváme v první polovině měsíce, koncem měsíce se při zmenšené oblačnosti už mohou vyskytovat i přízemní mrazíky," prozradila meteoroložka.

První školní týden budou potřeba deštníky a pláštěnky

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo přeháňkami. Zpočátku dne na východě až polojasno. Nejvyšší denní teploty na západě 16 až 20 °C, na východě 22 °C. Mírný severozápadní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno s deštěm. Postupně od západu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný až čerstvý severozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až polojasno s přeháňkami. Postupně další ubývání oblačnosti. Noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný severozápadní vítr.

Víkend s bouřkami a deštěm

V pátek bude jasno až polojasno. Noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný jihozápadní vítr.

V sobotu bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý jihozápadní vítr.

V neděli bude polojasno až oblačno, místy déšť nebo bouřky. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy