Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Do Česka nakráčí zima

Ilustrační foto.
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
počasí

Kateřinský týden přinese první krok do zimy - a zimního počasí se jen tak nezbavíme. Po ránu se bude ojediněle tvořit náledí, postupně se sněhové vločky dostanou i do nižších poloh. Podrobnou předpověď pro vás připravila meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí bude počasí u nás pod vlivem studené fronty - zpočátku dne bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky - od cca 600 m srážky sněhové. Odpoledne bude od severozápadu docházet k ustávání srážek a na Karlovarsku a Ústecku i k protrhávání oblačnosti až na polojasno. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C.

V úterý bude polojasno, jen přechodně oblačno, na severu území ojediněle přeháňky, od 400 m sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Ve středu bude polojasno. Po ránu ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -1 až -5 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Ve čtvrtek bude převládat zataženo nízkou oblačností, ojediněle očekáváme i mrznoucí mrholení. Na horách, ojediněle i v nížinách bude polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C, při vyjasnění klesnou až na -5 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C.  

V pátek bude zataženo, na většině území srážky – v Čechách od středních poloh sněhové, na západě území bude zřejmě sněžit i v nížinách. Na Moravě a ve Slezsku sněžení pouze na horách.  Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na západě území kolem nuly.

Víkendová předpověď

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, od středních poloh většinou srážky sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, od středních poloh sněhové. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C.  

Související články

Další články