Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Týdenní předpověď počasí: Deštníky s sebou, přijdou i bouřky. Oteplí se o víkendu

Týdenní předpověď počasí: Deštníky s sebou, přijdou i bouřky. Oteplí se o víkendu
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
počasí
V prvním květnovém týdnu se vysokých teplot a slunění na zahradě zatím nedočkáme. Očekávány jsou spíše sychravé dny, přeháňky, bouřky a studený vítr. Rozhodně neschovávejte deštníky a kraťasy ještě nějaký čas nechte v šatníku, pro jistotu. Pokud jste uklidili škrabku na auto, připravte si ji, ráno může mrznout...

V první polovině nového pracovního týdne očekáváme, že k nám bude proudit vlhký a studený vzduch od západu, takže oblačnost bude hodně proměnlivá s občasným deštěm nebo přeháňkami. Vyloučené nejsou ani bouřky. "Pracovní týden přinese relativně studená rána a v hlavní roli budou přízemní mrazíky," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová

Studená rána o všední dny

V pondělí bude polojasno až oblačno a během odpoledne bude od západu přibývat oblačnost, místy jsou očekávány přeháňky nebo déšť. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 10 °C. Proudit bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude oblačno, občas déšť nebo přeháňky a na vrcholcích hor může padat déšť se sněhem. Jen přechodně polojasno a ojediněle bouřky. Noční teploty mohou klesnout od 5 až k 1 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný severozápadní vítr. Postupně se sem bude nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu a oblačnosti bude ubývat.

Ve středu bude polojasno, na severu území až oblačno a ojediněle přeháňky. Noční teploty klesnou od 3 až k -1 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Čerstvý severozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno. Noční teploty 4 až 0 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Opět bude proudit mírný až čerstvý severozápadní vítr.

O víkendu bude tepleji

V pátek bude převážně polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný jihozápadní vítr.

V sobotu bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní vítr.

V neděli bude polojasno nebo skoro jasno. Noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy