Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Deštníky a pláštěnky budou potřeba, plavky zůstanou v šuplíku

Týdenní předpověď počasí: Deštníky a pláštěnky budou potřeba, plavky zůstanou v šuplíku
Zdroj: Profimedia
předpověď počasí
Do Česka tropické teploty stále nedorazily a v nejbližší době tomu tak nejspíš ani nebude. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu předpověděli následující týden plný dešťů a bouřek. Opalování a letní pohodu u vody si tak lidé mohou leda tak představovat.

Český hydrometeorologický ústav varuje před studenou frontou, která začne v pondělí večer přecházet přes Českou republiku od severozápadu. V dalších dnech se tak rozšíří vyšší tlak vzduchu od západu, který ale později zeslábne a do střední Evropy postoupí zase naopak nízký tlak vzduchu.

Letošní léto je podle meteoroložky Dagmar Honsové ve znamení deštníků a pláštěnek. "Počasí se moc letně podle výhledu počasí tvářit nebude. Hodně proměnlivo bude koncem července, ale také v prvních dvou srpnových dekádách," řekla Honsová pro eXtra.cz.

V pondělí se ještě můžeme těšit na trochu slunce. Zpočátku totiž bude oblačno až polojasno. To se ale postupně změní a místy přijdou přeháňky nebo bouřky. Na horách však budou četnější a ráno jedině mlhy. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Očekávejme také slabý proměnlivý, postupně mírný západní vítr až 6 m/s, který se bude později měnit na severozápadní až severní a v bouřkách přechodně zesílí.

V úterý bude zpočátku polojasno, později však oblačno až zataženo. Místy se objeví déšť nebo přeháňky, na jihovýchodě ojediněle i bouřky. Od severozápadu však budou srážky postupně ubývat. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na jihu a jihovýchodě až 26 °C.

Ve středu se počasí trochu vylepší. Očekávejme tedy jasno až polojasno a jen ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 19 až 23 °C.

Čtvrtek bude pravděpodobně jediný den, kdy nezaprší. Bude polojasno až skoro jasno, od severu místy až oblačno. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

Od pátku do neděle to ale stále nebude na koupání. Po celý víkend bude převážně oblačno. Později se objeví místy déšť nebo přeháňky. Ojediněle nás také můžou zastihnout bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C.

Související články

Další články