Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Týdenní předpověď počasí: Další teplotní skok. Do Čech zavítá pozdní zima, prozradila meteoroložka

Zdroj: unsplash.com
Počasí
Další teplotní skok je před námi: Po nedělních 20 °C se připravte na pád teplot o 15 °C a návrat sněžení. Pondělní přechod vlnící se studené fronty od severozápadu přinese výrazné ochlazení a návrat sněžení i do nížin. Výrazná vlnící se studená fronta je spojena s tlakovou níží Wilken a už v pondělí musíme počítat od západu s výrazným ochlazením. Fronta ale místy přinese i vydatné srážky se srážkovými úhrny nejčastěji mezi 10 až 20 mm. Po jejím přechodu sem od severu až severovýchodu bude proudit studený vzduch od severu, takže teploty budou zůstávat nízké po celý týden. Místo jara nás čeká týden ve znamení tzv. pozdní zimy. Předpověď pro vás připravila meteoroložka Dagmar Honsová.

Vlnící se studená fronta přinese v pondělí na naše území velké teplotní rozdíly – v pravé poledne bude v Karlových Varech 4 °C, v Praze 5 °C a v Ostravě 16 °C. A postupně musíme na většině území počítat se srážkami – ty se na Moravu a do Slezska dostanou až ve večerních hodinách, ale postupně bude déšť přecházet ve sněžení a tvořit se může i souvislá sněhová pokrývka. Řidiči musí být opatrní zejména v úterý ráno a dopoledne – to budou teploty klesat ke 2 až -2 °C a ke sněžení na východě území a ke sněhové pokrývce se může místy tvořit náledí nebo zmrazky na silnicích.

Zatímco během úterního dne budou srážky od západu ubývat, tak na Moravě a ve Slezsku budou místy vydatné - s výjimkou nejnižších poloh Jihomoravského a Zlínského kraje sněhové. Nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat nízko – jen mezi 1 až 5 °C. A pocitovou teplotu bude opět snižovat čerstvý vítr. Studené severní až severovýchodní proudění po přechodu studené fronty nepustí nejvyšší odpolední teploty do konce pracovního týdne přes 9 °C, o víkendu přes 12 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno, na většině území s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, pouze v nížinách déšť se sněhem. Během dne ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 2 až 6 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 5 až 9 °C.

V pátek bude polojasno až oblačno, na horách ojediněle sněhové přeháňky. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 5 až 9 °C.

V sobotu bude polojasno až oblačno. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 8 až 12 °C. V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 8 až 12 °C.

Související články

Další články