Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Týdenní předpověď počasí: Celý týden zřejmě proprší, nicméně teploty ucházející

Týdenní předpověď počasí: Celý týden zřejmě proprší, nicméně teploty ucházející
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
předpověď počasí
Po lehce chladném týdnu nás čeká relativně teplý týden. Podle předpovědi meteorologů se můžeme připravit na občasný déšť s ojedinělými bouřkami. Nicméně nejvyšší denní teploty se většinou budou pohybovat nad 20 stupni Celsia. Ve středu můžeme očekávat až 25 stupňů.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nás čeká vcelku teplý týden. Ačkoli do Česka dorazí deště s ojedinělými bouřkami, i tak se budou nejvyšší denní teploty pohybovat od sedmnácti stupňů výš. Ve středu nás pak čeká nejteplejší den, kdy by se teploty mohly vyšplhat až ke krásným pětadvaceti stupňům. Podívejte se, jaká je předpověď počasí na tento týden.

Pondělí

V noci bude ubývat oblačnosti, místy až do vyjasnění. V pondělí ráno můžeme očekávat většinou jasno nebo skoro jasno, přes den tvorba kupovité oblačnosti, večer opět až jasno. Na severovýchodě bude převážně oblačno a ojediněle slabé přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C, v Čechách místy až 6 °C. Nejvyšší denní pak teploty mezi 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 10 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Úterý

V úterý bude skoro jasno až polojasno, od východu převážně oblačno a na východě a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty můžeme očekávat mezi 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 17 až 21 °C, v Čechách místy až 23 °C. Slabý, přes den mírný severní vítr 3 až 7 m/s.

Středa

Podle předpovědi meteorologů bude ve středu polojasno až oblačno, zejména odpoledne místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 18 až 22 °C, v Čechách místy až 24 °C. Slabý, přes den mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude zpočátku převážně polojasno, od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty můžeme očekávat mezi 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty zas mezi 21 až 25 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihozápadní až západní.

Pátek

Na pátek hlásí meteorologové oblačno až zataženo, na většině území můžeme očekávat občasný déšť nebo přeháňky, na východě ojediněle i bouřky. Od severozápadu postupně ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Sobota a neděle

O víkendu nás čeká oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou podle předpovědi meteorologů pohybovat mezi 13 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 19 až 23 °C, postupně 16 až 20 °C.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy