Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Týdenní předpověď počasí: Bude zima, bude mráz, i přes den. Počítejte se sněhem

Týdenní předpověď počasí: Bude zima, bude mráz, i přes den. Počítejte se sněhem
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
počasí
Už v úterý startuje první zimní měsíc, ale mrazy dorazily mnohem dřív, někde dokonce i sněžilo. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové z Meteopressu, jak bude tento týden, a varovala před tím, že přijdou tzv. ledové dny, kdy bude mrznout nejen v noci, ale už i přes den. Zdůraznila, že se bude tvořit náledí a prozradila, jak to bude se sněhem.

"Také počátkem nového pracovního týdne bude do Česka pokračovat příliv studeného vzduchu od severu až severovýchodu, takže start meteorologické zimy (od 1. prosince) přinese zimní počasí se vším všudy – místy už očekáváme celodenní mrazy, tzv. ledové dny, občasné sněžení, pouze v nížinách to bude i déšť se sněhem, opět se bude tvořit náledí, zmrazky, námraza. Teplé jihozápadní proudění přinese až víkend – to budeme hovořit o tzv. mikulášské oblevě," vylíčila Dagmar Honsová.

Pracovní týden

V pondělí bude oblačno až polojasno, zpočátku dne na severu v horských oblastech ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty 0 až -4 °C, místy až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až 3 °C. Slabý jihozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku polojasno, od západu oblačno se sněžením, pod 400 m déšť se sněhem. Noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až 2 °C. Slabý až mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu bude většinou polojasno. Noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až 2 °C. Slabý až mírný jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, ráno místy mlhy. Noční teploty 0 až -4 °C, ojediněle až -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až 2 °C. Slabý až mírný jihovýchodní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, na východě ojediněle se sněžením nebo deštěm se sněhem. Na západě až polojasno. Noční teploty 2 až -2 °C, ojediněle až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Slabý až mírný jihovýchodní vítr.

Mikuláš pod mrakem a se sněhem

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy sněžení nebo déšť se sněhem. Na východě území déšť. Noční teploty 0 až -4 °C, ojediněle až -8 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na východě až 8 °C. Slabý až mírný, na východě čerstvý jihovýchodní vítr.

V neděli bude polojasno až oblačno, na východě až zataženo. Noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na východě až 8 °C. Slabý jihovýchodní vítr.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy