Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Týdenní předpověď: Blíží se tropická vedra, teplotní skoky a brutální bouřky

Týdenní předpověď: Blíží se tropická vedra, teplotní skoky a brutální bouřky
Zdroj: Profimedia
počasí

Nový týden přinese hodně proměnlivé počasí – od středy nebezpečné. Počasí u nás bude ovlivňovat frontální rozhraní, které oddělí chladnější vzduch na západě kontinentu od teplejšího nad východní Evropou. Do Česka přinese velké teplotní rozdíly – na Moravě a ve Slezsku budou teploty ve středu a ve čtvrtek kulminovat až na 35 °C, na západě to budou teploty až o 12 °C nižší. Od středy do pátku se budou místy tvořit silné bouřky, doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy, tj. krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. 

Během pondělního dne počasí v Čechách ovlivní okluzní fronta, která přinese převládající velkou oblačnost, místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Na Moravě a ve Slezsku bude polojasno až oblačno a srážky pouze ojediněle. Odpoledne bude docházet k ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty budou klesat na 16 až 12 °C. Odpolední teploty vystoupí na letní hodnoty, tj. 21 až 25 °C, na východě bude až 27 °C.

V úterý naměříme první tropický den letošních prázdnin – v odpoledních maximech naměříme 28 až 32 °C. Ranní minima budou klesat na 15 až 11 °C. Oblačnosti bude nejméně z celého týdne – bude jasno až polojasno, až večer na jihozápadě a západě území bude docházet k přibývání oblačnosti s deštěm a místy bouřkami.

Od středy počasí u nás bude ovlivňovat vlnící se studená fronta. Po tropické noci z úterý na středu – ojediněle nebude teplota klesat pod 20 °C, budou nejvyšší odpolední teploty rozdílné – na západě území se budou pohybovat od 23 °C po 33 °C na Moravě a ve Slezsku. Zpočátku dne bude jasno až polojasno, postupně bude docházet od západu k přibývání oblačnosti s deštěm a místy bouřkami. Ty budou i silné, tj. doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy, tj. krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem.

Čtvrtek bude psát podobný scénář – převládat bude oblačno, během dne až zataženo, postupně na většině území s deštěm a místy s bouřkami. Ranní teploty budou klesat na 21 až 17 °C. Odpolední teploty vystoupí v Čechách na 22 až 26 °C, ve východních Čechách se budou pohybovat kolem 30 °C a na Moravě a ve Slezsku vystoupí až na 36 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, déšť, místy silné bouřky. Ranní teploty 21 až 17 °C. Odpolední teploty 22 až 26 °C, na východě území až 30 °C.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy