Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Týdenní předpověď počasí: Bez deštníků ani na krok, varuje meteoroložka

Tento týden se budou hodit deštníky.
Zdroj: pixabay
+ Další 4 fotografie
Počasí
Druhý týden v červnu bude připomínat březnové počasí. Dny kolem sv. Medarda budou chladné a deštivé. Meteorologové varují před silnými bouřkami s vydatným deštěm, takže od plátěných bot a lehkých bund raději ještě upusťte. Teploty budou letos hodně rozdílné mezi chladným západem území a teplejším východem. V roce 2005 na 8. června na vrcholcích českých hor dokonce sněžilo...

"Medard se letos vyvede – bez deštníku ani krok," zdůraznila meteoroložka Dagmar Honsová. "K Medardovi se váže rekordní množství pranostik, které předpovídají počasí nejčastěji v období od 6. do 18. června jako období bohaté na srážky a relativně chladné," dodala. I letos budou dny kolem sv. Medarda plné srážek.

Místy meteorologové očekávají silné bouřky, které budou doprovázet přívalové deště o intenzitě až kolem 45 mm. Následně mohou přijít i bleskové povodně. "Podobné počasí kolem Medarda přinesl naposledy rok 2018 – tehdy v období od 8. do 14. června na Šumavě spadlo 221 mm – většina srážek padala v podobě přívalových a byla spojena s bouřkami," připomněla Honsová.

Vyšší teploty, bude ale pod mrakem

V pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřky. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší teploty 16 až 20 °C. Očekává se mírný severozápadní vítr po celý týden kromě neděle. V úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší teploty 17 až 21 °C.

Ve středu bude oblačno, přechodně až zataženo, četné přeháňky, ojediněle se objeví bouřky. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C. Ve čtvrtek bude oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C.

Bouřlivý zbytek týdne

V pátek bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší teploty 16 až 20 °C. V sobotu bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Noční teploty 13 až 9 °C a nejvyšší teploty 18 až 22 °C. V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty opět vzrostou k 20 až 24 °C. Počítá se se slabým severozápadním větrem.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy