Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Týdenní předpověď: Do Česka dorazí pořádná výheň a bouřky mohou být ještě silnější

Bouřky by se měly ale během týdne podle meteorologů vrátit.
Zdroj: hzscr
počasí

Před zvlněnou studenou frontou, která bude postupovat přes západní Evropu zvolna k východu, k nám bude zpočátku proudit teplý vzduch od jihu. Ve druhé polovině týdne postupně ovlivní počasí u nás tlaková níže nad Jaderským mořem. Do Česka dorazí vedra, ale od úterý také lze podle meteorologů z ČHMÚ očekávat silné bouřky. 

V pondělí očekávejme většinou polojasno, na severovýchodě oblačno a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno v Čechách místy, jinde ojediněle mlhy.

Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, v jihozápadní polovině Čech 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na jižní Moravě až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C, na Šumavě až 22 °C.

V úterý by měly padat teplotní rekrody, ale zároveň mohou do Česka dorazit velmi silné bouřky. Očekávejme polojasno až jasno, od západu přibývání oblačnosti a později zejména v Čechách na většině území přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné.

Na východě srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na východě a jihovýchodě až 33 °C.

"Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami," varují meteorologové z ČHMÚ.

Ve středu bude převážně oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky a místy bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty od 19 °C na západě po 31 °C na jihovýchodě.

Čtvrtek a pátek se ponese ve velmi podobném duchu. Bude oblačno až zataženo, na většině území déšť, přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy