Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Týdenní předpověď: Babí léto se poroučí, bude počasí jak z Jacka Rozparovače

Podzimní počasí je občas dost depresivní.
Zdroj: www.pixabay.com
předpověď počasí

Víkend se nesl ve znamení příjemného podzimního počasí. To však s novým týdnem pomalu skončí. Už v pondělí začne přes naše území postupovat zvlněná studená fronta od západu. Za ní k nám bude proudit chladnější vzduch. Vyplývá to z údajů  Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V pondělí bude podle ČHMÚ polojasno až jasno, místy zataženo nízkou oblačností, ráno ojediněle mlhy. Během dne od západu přibývání frontální oblačnosti, postupně s deštěm nebo přeháňkami. Na východě srážky až večer a jen místy. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C, při slabém větru kolem 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na západě jen kolem 9 °C, na východě až 18 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C, na Šumavě 12 °C.

V úterý bude zataženo, zpočátku na většině území déšť nebo přeháňky. Od západu ubývání srážek a přechodně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Ojediněle přeháňky, odpoledne a večer od jihozápadu místy občasný déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jihovýchodě a východě až 13 °C. Mírný jižní, postupně jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. V Čechách se vítr bude měnit na slabý severovýchodní až severní.

Ve čtvrtek bude převážně zataženo s deštěm, místy i trvalejším a vydatnějším, postupně v Čechách nad 1000 m srážky smíšené a sněhové. K večeru na jihovýchodě ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, na západě až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, ve východní polovině území 10 až 15 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, nad 900 m srážky smíšené a sněhové. Odpoledne a večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severní a zeslábne.

O víkendu bude skoro jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačnosti, ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C, při celonočním vyjasnění až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, při mlze a nízké oblačnosti kolem 2 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy