Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Týden od zadržení: Tereza ŠOKUJE, ve vazbě se jí líbí, o pomoc nepožádala! Zbláznila se?

Zdroj: YouTube
+ Dalších 28 fotografií
Tak tohle rozhodně nikdo nečekal. Uplynul týden od zadržení Češky Terezy H. (21) v Pákistánu, kde ji celníci zadrželi, když přepravovala 9 kilo heroinu. Jenže jak to vypadá, v tamním prostředí se jí nečekaně líbí. Podle informací, které získalo eXtra.cz z ministerstva zahraničních věcí, mladá rebelka stále nepožádala o pomoc konzulát.

Tereza ve videích, které unikly na internet, pózuje jako pravá modelka. Dokonce se dá uvažovat, že zájem o ni se jí líbí. Jenže tamní podmínky podle dostupných informací nejsou pro zadržené lehké. V tomto případě může být ale vše jinak. Redakce oslovila Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, které přineslo překvapivé vyjádření. Přitom se snaží všemi možnými cestami, aby mohlo mladé Češce pomoci. Jenže…

„V případě zadržené české občanky v Pákistánu se angažujeme prostřednictvím naší ambasády v Islámábádu a honorárního konzula, který je přímo v Láhauru. Naše angažmá v této chvíli spočívá především v tom, že jsme opakovaně požádali pákistánské ministerstvo vnitra a ministerstvo zahraničních věcí o udělení povolení k uskutečnění návštěvy našeho pracovníka zadržované Češky. Zatím jsme ale nedostali toto povolení s potvrzeným termínem návštěvy. Budeme to opět urgovat,“ uvedla pro eXtra.cz Michaela Lagronová z tiskového odboru.

Aktuálně je Tereza držena v tamní vazbě. „Češka se i nadále nachází ve vazbě v láhaurské věznici Kotlakhpat a vyšetřování případu provádějí celníci. V kontaktu s věznicí je náš honorární konzul v Láhauru. Zadržená se na nás zatím se žádostí o konzulární pomoc neobrátila, ale naše ambasáda je v kontaktu s jejími rodiči a budeme jim k dispozici i nadále, jako jsme vždy v obdobných případech,“ pokračovala Lagronová a následně dodala: „I nadále platí, že termín soudu stanoven nebyl. ČR nemá s Pákistánem sjednánu žádnou dvoustrannou smlouvu o předávání odsouzených k výkonu trestu. V případě pravomocného odsouzení pákistánským soudem by bylo možné předání odsouzené k výkonu trestu do ČR, a to na bezesmluvním základě. Musela by s tím souhlasit i pákistánská strana. Tato problematika však spadá do gesce Ministerstva spravedlnosti ČR. Pro podrobnější informace se tak prosím obraťte tam.“

Jak to vypadá, mezitím, co všichni blízcí Terezy jsou v šoku a nevědí, co s mladou kráskou, která se v minulosti živila jako luxusní společnice, bude, samotné se jí nejspíš domů nechce.

Související články

Další články