Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ty jsi tlustá a je to krásné! Obezita a špeky jsou sexy a v pohodě, tvrdí Češky

Celulitida a špeky jsou sexy?
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Ideál ženské krásy se mění. V pravěku lidi bavila Věstonická Venuše. V polovině 20. století zase frčela ultrahubená Twiggy. Po hubeném období se vrací doba, kdy jsou v módě špekaté baculky a ženy, které mají nadváhu. Je obezita nemoc? Nebo je to životní styl? Mějte se ráda taková, jaká jste!

Někdo má rád vdolky a jiný zase holky. Někteří chlapi letí na hubené slečinky, další chlapáci potřebují do postele pořádnou macatici.

Lékaři považují obezitu za chronické onemocnění, které je charakterizované zmnožením tukové tkáně v organismu v důsledku pozitivní energetické bilance. Mnozí odborníci uvádějí, že obezita je epidemií současnosti, a proto je důležité ji nejen léčit, ale také jí předcházet.

Tučné dámy ale tvrdí, že obezita je krásný a pohodový životní styl. Že být sádelnatou boubelkou je roztomilé a je to sexy.

Polínko do diskuze nyní na svém Facebooku přiložila také spisovatelka Iva Lecká. Ta zveřejnila dlouhý status o tom, že má ráda své tělo. A že kdo jí říká, že je tlustá, ať se jde bodnout.

Status, o kterém se mluví

„Předně se ptám, jak může někdo někoho soudit a ještě mu podsouvat svoje domněnky. Naštěstí nejsem typ, co by se za svou postavu styděl. Považuji své tělo za mistrovské dílo. Se vším, co k němu patří. Už jsem se tu o tom rozepisovala několikrát. Nejsem žádná Twiggy a nikdy nebudu. A jsem na to pyšná. Mám nesouměrnou postavu, celulitidu, jizvy po těhotenství a míry, co rozhodně neladí s trendy v časopisech. Jenže to jsem já. Nikdo takový neexistuje a tím se stávám originálem, který je hoden obdivu. Jsem zdravá a myslí mi to, což považuji za to nejdůležitější. Jsem přesvědčená o tom, že nikdo nemá právo druhého soudit a hodnotit,“ píše Lecká a za svým názorem si stojí.

Mnozí s ní souhlasí. Další diskutující ale tvrdí, že obezitu ani celulitidu za umělecké dílo nepovažují.

„Počet obézních i extrémně obézních pacientů ve společnosti narůstá a s obezitou je spojen rozvoj řady dalších závažných onemocnění, jako jsou cukrovka, kardiovaskulární potíže či poruchy pohybového aparátu. Včasná a řádná péče o obézní pacienty je tak ten nejlepší způsob, jak v první řadě podstatně zvýšit kvalitu jejich života, ale zároveň v delším horizontu přispět k finančním úsporám v systému zdravotní péče,“ říká například lékařka specializované ambulance MUDr. Šárka Malinová.

**Pro jiné je ale obezita naprosto v pohodě. Tyto dámy jsou sebevědomé a jejich sebevědomí je krásné. ** „Proč má spousta žen tendenci porovnávat se s modelkami z časopisů nebo s herečkami z červeného koberce? V obou případech jde totiž o výsledek prací desítek vizážistů, retuše, mnohdy spousta času ve fitku, brutální diety a život, který byste za nic na světě za ten svůj nevyměnili. Je na čase si uvědomit, že jste jedineční. Se vším, co máte. Co vám bylo dáno. Mějte to rádi! Hýčkejte si to, co je vaše, a starejte se o sebe. Mějte se opravdu bezpodmínečně rádi a buďte hrdí na to, jak vypadáte. Nezapomeňte, že žádná plastika nezmění váš charakter, a i když si necháte něco na těle upravit, vaše sebevědomí možná trochu povyroste, ale sebedůvěra zůstane stejná,“ tvrdí Iva Lecká. Celý status o obezitě najdete na jejím facebookovém profilu. A stojí za to najít si chvilku a přečíst si ho.

Mimochodem je dobré podotknout, že i obézní ženy mohou být úspěšné a slavné. Třeba taková modelka Ashley Graham. Ta si na svých špekách postavila kariéru. Nebo Ewa Farna (24). Ta má také několik kilo navíc, ale nikomu to nevadí. Tlustá je i hvězda reality show Štiky Charlotte Štiková. Tyto dámy dokázaly tuky přetavit v úspěch.

A jak jste na tom vy? Je podle vás tlusté tělo krásné? Nebo se raději podíváte na štíhlé tělo? Napište nám svůj názor do komentáře a nebo na redakce@extra.cz.

Související články

Další články