„Můj syn nikomu nechtěl ublížit, garáž si vybavoval kvůli bydlení,“ uvedla matka únosce ve velkém rozhovoru pro Český rozhlas. Tvrdí, že Jana i Daniel byli v garáži dobrovolně, že se na tom děti domluvily s jejím synem.

Garáž prý Zdeněk H. neplánoval jako vězení pro děti, ale jako normální byt na přespání.

„Pracoval poblíž, tak aby dennodenně nedojížděl. Jde o peníze, utratil měsíčně čtyři tisíce. To pro něj bylo hodně peněz. Vše jsem s ním kupovala, na všechno máme doklady. Na vybavení, stavbu,“ uvedla únoscova matka.

Matka uvedla, že si myslí, že Zdeněk a děti se domluvili. Že je třeba v garážovém bytě nechá přespat. „V žádném případě nikomu nikdy nechtěl ublížit,“ je přesvědčená. Nyní se najme dobrého advokáta. Vadí jí, že ve výpovědích obou dětí jsou nepřesnosti.

„Vypadá to na únos, ale není to tak. Za to se budu rvát a teď mu budu shánět pořádného advokáta. Ty výpovědi se tak liší, nesedí,“ uvedla matka údajného únosce.

Matka Zdeňka H. také uvedla, že se hodně dobře zná s Danielovou babičkou. Obě ženy se prý navštěvovaly. „Babička mi psala ošklivé esemesky. Že ten ‚můj šmejd‘ má být celej život za mřížema, že deset dní týral jejího vnuka a udělal z něj trosku a abych se odstěhovala,“ uvedla únoscova matka pro Český rozhlas.

Kriminalisté se domnívají, že Zdeněk H. obě děti unesl a proti jejich vůli je držel v garáži v Ústí nad Labem-Střekově. Policie děti najít nedokázala, Dana a Janu našla až chlapcova matka. Syn jí poslal dopis, který obsahoval šifru. Matka šifru rozluštila a zjistila, kde děti jsou.

Zdeněk H. je nyní obviněn z vydírání, zbavení osobní svobody, ohrožování výchovy mládeže a šíření pornografie. Hrozí mu 8 let za mřížemi.