Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Tvrdý režim i na Velikonoce: Víme, co pašeračku Terezu v těchto dnech čeká

+ Dalších 41 fotografií
Svátky v base
Nejvýznamnější křesťanský svátek je v plném proudu a na Velikonoce nezapomněli ani v Pákistánu. Ať chce, nebo nechce, slavit bude muset i heroinová Tereza Hlůšková (22). Ve věznici Kot Lakhpat, kde už rok a čtvrt trčí, totiž připravili povinný pogram. Účastnit se musejí všechny nemuslimské vězenkyně.

Osm let a osm měsíců si má pašeračka Tereza Hlůšková (22) odsedět za devět kilogramů heroinu v kufru. Rodačka z Uherského Hradiště se s tím ale odmítá smířit a s vypětím všech sil čeká na odvolací soud, který začne v září. Zkrátit dlouhou chvíli jí mohou i Velikonoce.

Přestože je Pákistán muslimská země, křesťané tam nejsou nijak omezování. Ve věznici Kot Lakhpat tak proběhl velký úklid včetně kaple a dozorci připravili výzdobu.

Křesťanských vězňů je momentálně ve vězení 132, všichni budou Velikonoce od pátku slavit společně podle přesně daného progrramu. „Vstanou brzy ráno a budou se modlit. Pak si navzájem popřejí vše nejlepší,“ prozradil webu Blesk.cz zdroj z místa.

Tereza dokonce dostala dárek, na nějž ostatní trestankyně mohou zapomenout. „Dozorkyně darovaly Tereze překrásné pákistánské šaty, které si na Velikonoce může obléknout,“ dodal.

Ačkoliv může být za tyto podmínky ráda, Tereza stále touží po návratu do Česka. Mnohem radši by Velikonoce oslavila s rodinou na Moravě. Její poslední nadějí je odvolání, které může skončit úspěchem, anebo ještě větší katastrofou.

Mohlo by vás zajímat

Další články