Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Tvrdý policejní zásah proti otci bez roušky: Zakleknutým mužem je známý rapper

Tvrdý policejní zásah proti otci bez roušky: Zakleknutým mužem je známý rapper
Zdroj: Archiv Martin L. / Facebook / Koláž eXtra.cz
KAUZA
Na sociálních sítích trenduje záznam hrůzné situace z Uherského Hradiště. Na videu je zachycen rázný zákrok městských strážníků proti muži bez roušky. Svědkem činu bylo i malé dítě, které nechápalo, co se kolem něj děje. Mužem, kterého policisté zaklekli, je známý hudebník.

Video, které se masově šíří po internetu, ukazuje zásah městských policistů v Uherském Hradišti proti muži, který na sobě nemá roušku ani respirátor. Dva strážníci muže zaklekli a drží na zemi, zatímco on je prosí, aby ho pustili a zavolali státní policii. Situaci sleduje i malý chlapec, který je vyděšený a neví, co se děje.

Dle vyjádření města muž opakovaně odmítl prokázat svou totožnost, taktéž odmítl použít prostředek k zakrytí úst a nosu. Strážníci ho vyzývali a poučovali, muž se přesto z místa pokusil vzdálit. Při děsivém zákroku byly použity donucovací prostředky, které měly muže přimět k prokázání totožnosti. Starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha nařídil důsledné prošetření celého zákroku s důrazem na adekvátnost použití donucovacích prostředků, nejen kvůli tomu, že celé události bylo přítomno malé dítě.

Známý hudebník

Zakleknutým mužem na videu je rapper Martin L., který vystupuje s oblíbeným hudebním uskupením DeFuckTo. Videoklipy hip-hopové formace mají statisíce až miliony zhlédnutí na YouTube. Muzikant záznam policejní kontroly sdílel na svém Facebooku a připojil k němu stručné a jasné vyjádření: "K mému dnešnímu osobnímu incidentu s městskou policií v Uherském Hradišti bych i já rád něco poznamenal, a to že ani NEZNALOST BOHA NEOMLOUVÁ, vážení páni strážníci."

Video z policejního zásahu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy