Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tvrdila, že přijela studovat islám: Tereza H. si ve vězení užívá muslimské svátky

Tereza se usmívala, nakonec jí zbyly oči pro pláč.
Zdroj: lahorenews.tv
+ Dalších 7 fotografií
Pákistán
Když byla Tereza Hlůšková (23) před soudem, obviněním z pašování heroinu se bránila tím, že do Pákistánu přijela studovat islám. Poté, co byla odsouzena k 8 letům a 8 měsícům ve věznici Kot Lakhpat, se s ním skutečně setkává tváří v tvář. Drtivá většina jejích spoluvězeňkyň vyznává muslimské náboženství a Tereza tak oslavila už řadu jejich svátků. Do oslav posledního Svátku oběti se dokonce sama aktivně zapojila.

Tereza Hlůšková je v pákistánské věznici Kot Lakhpat jednou z mála vězeňkyň, které nevyznávají islám. I tak má ale od dozorců povoleno se účastnit oslav muslimských svátků, a to především proto, aby mohla poznat muslimskou kulturu. Tomu se pašeračka nebrání, po roce a půl stráveném za mřížemi vezme zavděk jakýmkoliv rozptýlením.

Zatím posledním svátkem, který se ve věznici slavil, byl Svátek oběti. Ten probíhá formou oběti coby připomínky na Ibrahímovu oběť berana Bohu. Při svátku se lidé modlí k Bohu a obětují různá zvířata, nejčastěji ovce nebo kozy. V Pákistánu se letos slavil v průběhu 10. a 14. srpna a dozorci do oslav zapojili i vězeňkyně. Samozřejmě za mřížemi vypadají oslavy trochu jinak než u lidí, kteří žijí na svobodě.

Podle informací serveru Blesk.cz se do těchto oslav Tereza aktivně zapojila. Se svou spolubydlící z cely prý vařila hovězí maso, které jim poskytla jedna z dozorkyň. Při té příležitosti si oblékla i svůj nový šátek a svým muslimským spoluvězeňkyním a dozorcům k svátku popřála. Celý den měla strávit s muslimkami a věnovat se oslavám.

Ačkoliv tvrzení Terezy, že do Pákistánu přijela studovat islám, zřejmě úplně pravdivé nebude, ve vězení se zatím nepravomocně odsouzená Češka k této kultuře skutečně přiblížila. Pokud si něco z Pákistánu odveze, budou to hlavně zkušenosti a vědomosti, které jen málokdo v našich končinách pocítí na vlastní kůži. Hlůškovou již brzy čeká odvolací soud, během něhož se rozhodne, zda se pašeračka dostane domů dřív. Ačkoliv ona sama doufá a věří, že bude již brzy spát ve vlastní posteli, státní zástupce pro ni požaduje doživotí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy