Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tvrdil, že Miloš Zeman má rakovinu: Teď Bartík vybírá peníze na milionové odškodné

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Soudní spor
Brněnský politik Svatopluk Bartík v listopadu 2017 na Facebook napsal, že Miloš Zeman (74) umírá na rakovinu. Podle Bartíka zbývalo znovuzvolenému prezidentovi jen pár měsíců života. Kancelář prezidenta republiky Bartíka za tvrzení o rakovině kromě trestního oznámení i zažalovala a požaduje 5 milionů korun. Exporadce Bohuslava Sobotky teď prosí veřejnost, aby mu na spor se Zemanem přispěla.

Když Svatopluk Bartík v listopadu 2017 napsal na Facebook, že Miloš Zeman umírá na rakovinu, strhl se poprask. Bylo těsně před prezidentskými volbami a brněnskému politikovi hradní mluvčí Jiří Ovčáček záhy pohrozil žalobou.

Sám Zeman pak na TV Barrandov řekl, že Bartík je svině. „Kdybych použil svého oblíbeného výrazu, že ten člověk je svině, tak mě zase někdo obviní z vulgarismu. Ale on je svině, protože tohle se nedělá,“ prohlásil tehdy.

Ve středu, po bezmála dvou letech, začal žalobu na Bartíka projednávat Městský soud v Brně. Prezidentská kancelář chce po Bartíkovi kromě omluvy rovněž 5 milionů korun.

Bartík teď prosí veřejnost o peněžní výpomoc. Kdo chce, může mu přispět na jeho účet. „U soudu se Zemanem nebudu totiž obhajovat jen svoje právo, ale i právo kohokoliv jiného na to, abychom před volbami mohli znát, jak je na tom skutečně člověk, který se u voličů v přímé volbě uchází o nejodpovědnější pracovní pozici v tomto státě, přičemž však o svém zdraví vysloveně lže, viditelně zdravotně chátrá, delší dobu se neukazuje na veřejnosti, slibuje zveřejnění vlastní zdravotní dokumentace, aniž by tak pak učinil,“ vysvětlil svou žádost na Facebooku.

Zároveň se dušuje, že peníze nepoužije na nic jiného než na náklady právního zastupování. Garantovat to má advokát Lubor Tichý, jenž bude účet spravovat. Pokud nějaké peníze zbudou, pošle je na konto protikorupční organizace Oživení.

Související články

Další články