Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Tvrďák Radko Gudas vystřelil fanoušky ze židlí. Kapitána Američanů doháněl k zoufalství, nakonec mu nasadil kravatu

Radko Gudas chytl pod krkem Bradyho Tkachuka.
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
hokejista

Hokej je tvrdý sport a jsou v něm hráči, které si nechcete jen tak naštvat. Mezi ně patří i český obránce Radko Gudas, který patří k oporám národního týmu na probíhajícím mistrovství světa v hokeji. Během čtvrtfinálového zápasu s USA měl Gudas spadeno na útočníka Bradyho Tkachuka. V jednu chvíli ho dokonce vzal kolem hlavy a vypadalo to, jako by ho škrtil. Záběry se okamžitě staly hitem sociálních sítí.

Kdo sledoval čtvrteční čtvrtfinálové utkání českého týmu proti USA na mistrovství světa v hokeji, nemohl si nevšimnout "pošťuchované" mezi českým obráncem Radko Gudasem a americkým obráncem Bradym Tkachukem.

Gudas je známý tím, že mu nedělá problém se při hře zapojit do střetů a pro ránu nejde daleko. Ve zmíněném zápase však eskaloval výpady na Tkachuka tak dlouho, až v jednu chvíli chytil kapitána Američanů pod krkem, a situace vypadala dramaticky. Gudas však zanedlouho Tkachuka pustil a situace se uklidnila.

Radko Gudas: My do sebe vždycky jdeme

„Neměl jsem v plánu, že se s ním budu od začátku pošťuchovat, ale když na mě přijede, tak je to jasný. To si ho vždycky užiju. Už mi vyhrožoval, že se v zimě popereme. Klasika…,“ řekl Gudas v rozhovoru po zápase s úsměvem od ucha k uchu.

"Nám šlo o všechno, zápas je vyšpičkovanej na maximum. Naštěstí jsem nedostal dvě minuty," zhodnotil krajní situaci český tvrďák. Vzápětí však dodal, že emoce jsou jen na ledě. „My do sebe v zápase vždycky jdeme. Na ledě je to ale něco jiného než mimo něj. Znám jeho bráchu Matthewa a vím, že je to super chlap. Na ledě prostě nikdo nezná bratra, a o tom to je," potvrzuje Gudas.

Gudas hraje v NHL za tým Anaheim Ducks a je zvyklý na tvrdší hru. „Je to těžší než v NHL, pravidla tu jsou trošku jiná. Na začátku jsem s tím měl problém a furt hledám tu linii, ale myslím, že posledních pár zápasů jsem se ukáznil a tým už tolik neoslabuju. Doufám, že i tohle je součást našeho úspěchu,“ prohlásil obránce, který je v soukromí milujícím manželem a otcem čtyř dětí. Jeho sedmiletý syn Kvído dokonce zavítal do hokejové šatny po zápase s Dánskem. O jeho rodině se více můžete dočíst zde.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy