Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Tvrdá pravidla islámu a žádná práva žen. Neuvěříte, kvůli čemu skupina mužů sťala hlavu mladé Afgánce!

Žena se vydala na trh bez manžela.
Zdroj: profimedia.cz
V Afghánistánu panují velmi kruté podmínky, kde ženy nemají dovoleno skoro nic. Nesmí vyjít ven bez manžela, pracovat ani vzdělávat se, nebo za to zaplatí i životem. V odlehlé vesnici v provincii Latti Sar-e-Pul, která je pod kontrolou Talibánu, se 30letá žena vydala do centra na trh úplně sama. Sťali jí za to hlavu.

V odlehlé vesnici v provincii Latti Sar-e-Pul, která je pod kontrolou Talibánu, panují velmi kruté zákony. Žena se vydala nakupovat na trh, přestože její manžel nebyl doma. Jenže vesnice, ve které žila, je pod kontrolou Talibánu a pro ženy zde platí tvrdá pravidla.

Nesmí opustit svoje domovy bez manžela nebo blízkého příbuzného mužského pohlaví. Také nesmí pracovat ani se vzdělávat a jsou nuceny nosit burku. A když si žena vyrazí jen tak sama, je za to tvrdě potrestána.

Zaplatila za to životem a ozbrojenci jí usekli hlavu. Talibán se ale od incidentu distancuje. S odvoláním na mluvčího provinčního gubernátora o tom informoval pákistánský server The Nation.

V Afghánistánu ale nejde o první případ. Útoky na ženy se zde stupňují. Neznámí ozbrojenci zabili 5 žen, které pracovaly na letišti v jižním Kandaháru, při cestě do práce. Většinou jde o cílené útoky, vraždy ze cti a domácí zneužívání.

Afghánistán zůstává i nadále jedním z nejtěžších míst, kde žena může žít. Obnovení základních práv žen bylo jedním z hlavních cílů mezinárodního společenství v Afghánistánu.

Související články

Další články