V odlehlé vesnici v provincii Latti Sar-e-Pul, která je pod kontrolou Talibánu, panují velmi kruté zákony. Žena se vydala nakupovat na trh, přestože její manžel nebyl doma. Jenže vesnice, ve které žila, je pod kontrolou Talibánu a pro ženy zde platí tvrdá pravidla.

Nesmí opustit svoje domovy bez manžela nebo blízkého příbuzného mužského pohlaví. Také nesmí pracovat ani se vzdělávat a jsou nuceny nosit burku. A když si žena vyrazí jen tak sama, je za to tvrdě potrestána.

Zaplatila za to životem a ozbrojenci jí usekli hlavu. Talibán se ale od incidentu distancuje. S odvoláním na mluvčího provinčního gubernátora o tom informoval pákistánský server The Nation.

V Afghánistánu ale nejde o první případ. Útoky na ženy se zde stupňují. Neznámí ozbrojenci zabili 5 žen, které pracovaly na letišti v jižním Kandaháru, při cestě do práce. Většinou jde o cílené útoky, vraždy ze cti a domácí zneužívání.

Afghánistán zůstává i nadále jedním z nejtěžších míst, kde žena může žít. Obnovení základních práv žen bylo jedním z hlavních cílů mezinárodního společenství v Afghánistánu.