Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Tvář jim zdobí rozštěp: Hvězda SuperStar Martin Máslo má stejný osud jako herec Joaquin Phoenix!

Co oba dva muže spojuje?
Zdroj: facebook.com, archiv
+ Další 2 fotografie
Zpěvák Martin Máslo (19) zaujal porotce i diváky další řady SuperStar. Tento nadějný zpěvák má rozštěp rtu. Podobné postižení prodělali i slavnější lidé, než je on. Třeba legendární herec Joaquin Phoenix (43).

Kluk z Jablonce nad Nisou Martin Máslo do soutěže SuperStar 2018 vlétl jako velká voda. Pro porotu si připravil píseň s názvem Sound of silence a sám sebe doprovodil na kytaru.

Martin Máslo má podle fanoušků božský hlas a hned si získal stovky fanynek i fanoušků. Máslíkovi, jak se zpěvákovi přezdívá, přeje úspěch snad celé Česko. Má za sebou opravdu těžký osud.

Martin se narodil s rozštěpem patra třetího stupně. Už ve čtyřech měsících podstoupil první náročnou operaci úst. A pak následovaly další zákroky. Po rekonstrukci patra má v puse umělé zuby a destičku. Musel se učit znovu mluvit, o zpěvu ani nemluvíme. Přesto je velkým bojovníkem, který se osudu postavil čelem.

„Martin je velký bojovník, nikdy neměl nic zadarmo, všechno si musel, samozřejmě s naší podporou, vybojovat sám,“ uvedl pro TV Nova jeho tatínek. A to Martin nečekal, že mu osud připraví další ránu. Na zápěstí levé ruky mu chybí kost. Máslík se tak musel naučil hrát na kytaru na levou stranu, aby mohl struny vymačkávat zdravou pravou rukou.

„U levé ruky mám velmi omezenou hybnost, nemůžu otočit zápěstím, protože tam nemám kost,“ přiznal Martin, který si postup zasloužil.

Co to vůbec rozštěp je?

Obličejový rozštěp je vrozená vývojová vada, při které nedošlo k přirozenému spojení střední a boční části obličeje. Nejde tedy o jakési rozpojení, ale naopak nedostatečné spojení. Problém vzniká v rané fázi těhotenství, v průběhu 4. až 7. týdne, tedy v době, kdy spousta budoucích maminek ještě ani neví, že čekají miminko – více najdete ZDE.

Mezi slavné celebrity, které potkal podobný osud, patří třeba americký herec Joaquin Phoenix. Ten se za jizvu po rozštěpu nikdy nestyděl. Třeba jednou bude Martin Máslo stejně slavný.

Související články

Další články