Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Turisté se vrací na Srí Lanku: Pomoci jim můžete i vy

Zdroj: Facebook
+ Dalších 8 fotografií
pozvánka
V kongresovém sále pražského hotelu Hilton se v sobotu 1. června 2019 v 19 hodin koná koncert Češi pro Srí Lanku na pomoc rodinám obětí postižených teroristickými útoky na Velikonoční neděli. V jeho průběhu vystoupí Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a další umělci. Veškeré vstupné bude věnováno na pomoc rodinám, jejichž členové zemřeli či byli vážně zraněni během tragédie.

Dubnové útoky na Srí Lance si vyžádaly více než 250 obětí, další stovky lidí byly zraněny. K explozím došlo ve třech kostelech a třech hotelech, a to jen během několika hodin. Spousta lidí tak přišla o své blízké, z některých dětí se stali sirotci a někteří rodiče doma jen marně čekají na děti, které se do svých postýlek už nevrátí.

Benefiční koncert pro rodiny obětí útoků proběhne v pražském hotelu Hilton. Na programu je vystoupení Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho. Biblické písně zazpívá známá mezzosopranistka Markéta Cukrová. Benefiční koncert se koná pod záštitou Tomáše Petříčka, ministra zahraničních věcí České republiky.

O benefičním koncertu na akci Snídaně s velvyslancem, která se odehrála v restauraci SRÍ LANKAN CURRY HOUSE, promluvil i český velvyslanec v Dillí Milan Hovorka. „Jsem vděčný mému ministerstvu, kolegům v Českých centrech, Charitě Česká republika, Filharmonii Bohuslava Martinů a také celé řadě dalších lidí za to, jak se postavili k myšlence uspořádat benefiční koncert pro Srí Lanku. Jeho prostřednictvím zasíláme občanům v daleké zemi poselství přátelství, solidarity a podpory,“ sdělil Hovorka.

Na Srí Lanku se turisté i přes nedávné události rádi vrací. Veškerá letiště zůstala plně funkční a bezpečnostní a obranné složky během týdne po útocích eliminovaly všechny podezřelé extremisty.

Související články

Další články