Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Turisté, pozor! Německo od září tvrdě zpřísní podmínky

Zdroj: Pixabay
cestování

Od září plánuje Německo výrazné zpřísnění restrikcí proti koronaviru. Podmínky by se měly přitvrdit především u neočkovaných osob.

Jste neočkovaní? Tak to máte problém. Asi tak by se dal shrnout nový německý vládní plán pro boj s koronavirovou nákazou, který by měl začít platit od září.

Podle něj by se lidé bez potvrzení o očkování, prodělání nemoci v posledním půlroce nebo negativním testu nemohli ubytovat v hotelech, nebo jakýchkoli jiných ubytovacích zařízeních. Totéž bude platit pro návštěvu restaurací, kadeřnictví a dalších služeb.

Tady se tedy ještě neočkovaní mohou restrikcím vyhnout. Jenže v případě vyšších přírůstků nákazy se situace mění. Jak uvádí německý deník Bild, neočkovaní by se za takové situace nedostali prakticky nikam a nepomohl by jim ani negativní test. Zatím však není známá hranice, od které by se k tomuto zpřísnění přistupovalo.

Pro návštěvu restaurací, barů, ubytování nebo sportovišť by za zhoršené epidemiologické situace bylo potřeba buď očkování, nebo doklad o prodělání nemoci.

Už nyní je však jasné, že nový plán by měl platit v celé zemi. V současnosti mají některé spolkové země mírnější pravidla. Týká se to například Bádenska-Württemberska, Bavorska, Brém nebo Saska. V těchto spolkových zemích se pro návštěvu restaurací nevyžaduje ani test.

Podle zveřejněných plánů vláda nepočítá s dalším plošným lockdownem, ale nevylučuje jeho "soft" variantu. Zároveň povinnost nosit roušky ve veřejné dopravě a obchodech by podle německého kabinetu měla platit až do jara 2022 pro všechny bez výjimky. Od poloviny října také Němci plánují zrušit bezplatné testy, s výjimkou těhotných žen a lidí se zravotními indispozicemi.




Související články

Další články