Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Turecký prezident Erdogan byl blízko smrti, nyní se bude mstít. Vzbouřence čeká mučení a možná i trest smrti

Turecký prezident Erdogan nyní bude trestat vzbouřence.
Zdroj: Profimedia.cz
Turecký prezident Erdogan přežil pokus o vojenský puč a nyní se bude mstít. Vzbouřence nečeká nic hezkého. Pokud jste si mysleli, že Edrogan je krutým diktátorem, tak to nejdrsnější očekávejte až nyní.

Erdogan přežil pokus o puč a nyní zamete s opozicí. Reálně se uvažuje o tom, že Turecko obnoví trest smrti. Poslední poprava se v Turecku konala v roce 1984. Nyní ale národ volá po krvi. A Erdogan se už nechal slyšet, že k volání svého lidu nebude hluchý.

Přitom moc nechybělo a po smrti byl právě Erdogan. Když se v kritickou noc vracel z přímořského letoviska do Istanbulu, dostaly se k jeho letadlu dvě stíhačky. Proč prezidentský stroj nebyl sestřelen, není známo. Pučisté k tomu zřejmě nedostali rozkaz od velení. Vůdci puče se báli, že smrt Erdogana by mohla Turecko uvést do chaosu.

Nezabili a nyní zřejmě budou zabiti. Erdoganův režim se s opozicí nikdy nemazlil, ale nyní už nemá žádnou politickou ani morální brzdu. Pučisty čeká mučení, dlouholeté žaláře a možná i trest nejvyšší. Turecká vláda bude o obnově trestu smrti jednat v nejbližších dnech.

Erdogan se nyní cítí pánem situace. Dokonce začal tlačit na USA, aby vydaly Fethullaha Gülena. Tohoto muže Erdogan považuje za strůjce puče. Že si Erdogan enormně věří, dokládá i situace na americké základně Incirlik. Erdogan nechal americkým vojákům odpojit elektřinu. Je nejsilnějším hráčem v regionu a diktuje si podmínky.

V souvislosti s přípravou puče už Erdoganův režim zajal více než 6000 osob. Jsou mezi nimi vojáci, politici i soudci. Ti všichni se podle Erdogana na přípravě převratu podíleli.

Je jasné, že když se kácí les, létají třísky. Erdogan se nyní vypořádá s každým protivníkem, prostě na něj ukáže jako na pučistu.

Související články

Další články