Německá fotbalová veřejnost hledá viníka nečekané porážky s Mexikem. Němci během zápasu nic nevymysleli a nestíhali ani fyzicky. Prohra 0:1 je vzhledem k vývoji zápasu ještě milosrdná.

Odborníci rozebírají německé fiasko a shodují se, že trenér Joachim Löw nebyl schopný reagovat na průběh utkání. Mexické brejky byly nebezpečné a Němci je nedokázali brzdit. Po přečíslení také padla jediná branka zápasu.

Druhým mužem na pranýři je záložník Mesut Özil. Zdálo se, že utkání ho nebaví. Moc toho nenaběhal a nic nevymyslel. Na své poměry podal tragický výkon. Özil není v dobrém rozpoložení a mohla se na něm podepsat atmosféra, která Německo ovládla.

Özil se totiž před startem MS 2018 nechal vyfotit s tureckým prezidentem Erdoganem a lísal se k němu. Zdatně mu v tom sekundoval spoluhráč z německé reprezentace Ilkay Gundogan. Němci se nyní ptají, za koho tito dva vlastně hrají a zda vůbec znají slova německé hymny. Özil a Gundogan se netají silnou vazbou na Turecko a němečtí fanoušci na ně pískají.

Pokud chtějí Němci pomýšlet na úspěch v zápase se Švédskem, měl by Özil začít na lavičce. V utkání s Mexikem totiž vypadal, že se přejedl kebabem a nemůže se hýbat.