Turecká invaze na sever Sýrie začala: Válku odstartovaly nálety na Kurdy
Turecké jednotky zahájily invazi na sever Sýrie. Sám turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oficiálně oznámil, že akce nazvaná Jaro míru začala. Operace začala leteckými údery a bude ji podporovat dělostřelectvo.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oficiálně oznámil pro agenturu Reuters, že začala invaze na sever Sýrie. Turecké jednotky zahájily operaci proti Kurdům.
Jaro míru odstartovalo leteckými údery, které bude doprovázet dělostřelectvo a ostřelování z houfnic. Ve chvíli, kdy Erdogan oznámil začátek války, se městem Rás al-Ajn na severovýchodě Sýrie a u hranice s Tureckem prohnalo několik ohromných explozí. Podle Syrské demokratické síly (SDF) turecké vojenské letouny podnikají nálety. Z budov stoupá dým a mezi obyvateli se šíří panika.
Podle Ankary je cílem vytvořit bezpečnostní zóny na syrské straně syrsko-turecké hranice. Má to umožnit návrat syrských uprchlíků.
Michael je manipulátor, tvrdí Aneta ze Survivoru. Po zradě ho vyškrtla ze svého života
Související články

Evropa ve strachu: Vycouvá Trump z vyjednávání s Ruskem? Kyjev se připravuje na nejhorší

Je konec války blízko? Putin měl přijít s nečekaným návrhem, z Kremlu následně přišla studená sprcha

Velký zvrat ve válce na Ukrajině? Putin náhle otočil, je ochoten jednat s vládou Zelenského

Putinova hlásná trouba Solovjov poslal Britům ostrý vzkaz: Zabijeme vás všechny
