Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Turecká invaze na sever Sýrie začala: Válku odstartovaly nálety na Kurdy

Zdroj: instagram
válka
Turecké jednotky zahájily invazi na sever Sýrie. Sám turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oficiálně oznámil, že akce nazvaná Jaro míru začala. Operace začala leteckými údery a bude ji podporovat dělostřelectvo.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oficiálně oznámil pro agenturu Reuters, že začala invaze na sever Sýrie. Turecké jednotky zahájily operaci proti Kurdům.

Jaro míru odstartovalo leteckými údery, které bude doprovázet dělostřelectvo a ostřelování z houfnic. Ve chvíli, kdy Erdogan oznámil začátek války, se městem Rás al-Ajn na severovýchodě Sýrie a u hranice s Tureckem prohnalo několik ohromných explozí. Podle Syrské demokratické síly (SDF) turecké vojenské letouny podnikají nálety. Z budov stoupá dým a mezi obyvateli se šíří panika.

Podle Ankary je cílem vytvořit bezpečnostní zóny na syrské straně syrsko-turecké hranice. Má to umožnit návrat syrských uprchlíků.

Mohlo by vás zajímat

Další články