Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Turci na severu Sýrie zasáhli téměř 200 cílů, zemřelo několik civilistů

Zdroj: instagram
AGRESE
Po zahájení turecké invaze v severní Sýrii se boje v oblasti stupňují. Podle dostupných informací zemřelo během bojů pět civilistů a tři bojovníci Arabsko-kurdské koalice. Další desítky lidí utrpěly zranění.

Turecké jednotky na severovýchodě Sýrie udeřili na 181 objektů kurdských milic, tvrdí podle stanice BBC turecké ministerstvo obrany. Stovky lidí prchají z oblasti, kde zuří boje.

Na území Arabsko-kurdské koalice Syrské demokratické síly (SDF) se navíc nachází několik věznic s radikály Islámského státu. Podle médií se jednu z nich údajně podařilo zasáhnout. Vznikly tak obavy, že se některým teroristům a extrémistům podařilo dostat na svobodu.

Evropská unie v reakci na útok žádá, aby Ankara ukončila střety. "Žádáme Turecko, aby okamžitě přestalo s nepřátelským chováním. Situaci v severovýchodní Sýrii jen narušuje novým etnickým napětím a znovu oživuje teroristické hrozby," uvedla šéfka diplomacie EU Federica Mogheriniová. Turecký prezident Erdogan agresi vysvětluje tím, že chce v oblasti vytvořit bezpečnou zónu pro přesun syrských uprchlíků.

Ve čtvrtek se kvůli situaci sejde mimořádně Rada bezpečnosti OSN.

Související články

Další články