Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Turci na severu Sýrie zasáhli téměř 200 cílů, zemřelo několik civilistů

AGRESE
Po zahájení turecké invaze v severní Sýrii se boje v oblasti stupňují. Podle dostupných informací zemřelo během bojů pět civilistů a tři bojovníci Arabsko-kurdské koalice. Další desítky lidí utrpěly zranění.

Turecké jednotky na severovýchodě Sýrie udeřili na 181 objektů kurdských milic, tvrdí podle stanice BBC turecké ministerstvo obrany. Stovky lidí prchají z oblasti, kde zuří boje.

Na území Arabsko-kurdské koalice Syrské demokratické síly (SDF) se navíc nachází několik věznic s radikály Islámského státu. Podle médií se jednu z nich údajně podařilo zasáhnout. Vznikly tak obavy, že se některým teroristům a extrémistům podařilo dostat na svobodu.

Evropská unie v reakci na útok žádá, aby Ankara ukončila střety. „Žádáme Turecko, aby okamžitě přestalo s nepřátelským chováním. Situaci v severovýchodní Sýrii jen narušuje novým etnickým napětím a znovu oživuje teroristické hrozby,“ uvedla šéfka diplomacie EU Federica Mogheriniová. Turecký prezident Erdogan agresi vysvětluje tím, že chce v oblasti vytvořit bezpečnou zónu pro přesun syrských uprchlíků.

Ve čtvrtek se kvůli situaci sejde mimořádně Rada bezpečnosti OSN.

Mohlo by vás zajímat

Další články