Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Turbulentní život Vladimíra Růžičky: Hokejovou legendu pošpinila kauza s úplatky, vlastní syn se s ním nebaví

Vladimír a Marie Růžičkovi.
Zdroj: Se svolením Marie Růžičkové
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY

Kapitán olympijských šampionů z Nagana a úspěšný hokejový trenér Vladimír Růžička slaví kulatých 60. Už několik let je šťastný po boku výrazně mladší manželky Marie, se kterou má dceru Lejlu. Několikrát se spekulovalo o tom, že to u Růžičků neklape, nic dramatického se ale nestalo. Jak Marie řekla pro Deník, od svého manžela sice na chvíli odešla, brzy se ale vrátila zpátky domů.

Bývalý vynikající hokejista Vladimír Růžička pochází z Mostu. Je vyučený elektrikář, vydal se však hokejovou cestou. Začal už jako malý chlapec v pěti letech a dotáhl to až do NHL.

Hokejová kariéra Vladimíra Růžičky

Růžička svou hokejovou kariéru nastartoval v Litvínově. Během vojny hrál za Trenčín a poté odešel do zámoří. V NHL nastupoval za Edmonton, Boston a Ottawu. Poté se vrátil do Evropy, působil ve Švýcarsku a kariéru uzavřel ve Slavii, kde byl následně také několik let trenér a generální manažer.

Se Slavií získal coby trenér dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Další úspěchy slavil v reprezentaci. Nejprve coby hráč a poté jako trenér, který dovedl národní tým ke dvěma zlatým medailím z MS 2005 a 2010. Zároveň byl kapitánem českého týmu na zlaté olympiádě v Naganu

Růžičkovo jméno ale nakonec poškodila kauza, během níž byl obviněn z braní úplatků. Za to, že v letech 2012 a 2013 převzal sponzorský dar od podnikatele Miroslava Palaščáka, ale nepředal ho klubu a nechal si ho, ho soud odsoudil k zaplacení pokuty ve výši několik stovek tisíc korun za zpronevěru. 

Už v deváté třídě na základní škole se potkal se svou budoucí manželkou Evou, kterou si vzal ve svých 19 letech. Následně se jim narodila dcera Eva a o sedm let později syn Vladimír, který se po tátovi dal na hokej.

Růžička a hádka se synem

Růžičkové spolu působili ve Slavii, v Chomutově i v Hradci Králové. V osobním životě spolu ale téměř nekomunikují. „Ale jedna věc je naše soukromí, náš život a něco jiného hokej. Znám ho dokonale, i jako hráče,“ komentoval Růžička starší pro web iSport vztah se svým synem.

Vztah mezi oběma Růžičky je napjatý od té doby, co Růžička starší začal randit s bývalou striptérkou Marií, kterou si později vzal za ženu. Po jejím boku se začal objevovat pouhé dva měsíce poté, co zemřela Růžičkova první žena Eva, která podlehla rakovině, což trenérův syn nedokázal překousnout. Růžička pak svému synovi nepřišel ani na svatbu. „Zvu tě na svatbu, ale přijeď bez té své kopretinky,“ vzkázal podle deníku Blesk Růžička mladší svému otci.

Krize mezi Vladimírem Růžičkou a Marií

Růžička si Marii vzal v roce 2017. Na podzim se jim narodila dcera Lejla. Několikrát se spekulovalo, že jejich manželství krachuje, k ničemu takovému ale nedošlo. „Zažili jsme s Vláďou dobu, kdy nám nebylo úplně nejlíp, jednou to zašlo dál, protože se v našem vztahu objevila spousta faktorů, které byly objektivně hodně složité. Skončilo to tím, že jsem se na chvíli odloučila a odešla," přiznala Růžičková pro Deník.

Moc dlouho bez sebe ale nebyli. „Nikdy jsem ale neodešla proto, že bych ho nemilovala a nechtěla s ním být, odcházela jsem kvůli samotě a přála si, aby si můj muž taky něco uvědomil. Nebylo to proto, abychom skončili, ale aby bylo něco jinak. Ale upřímně? Jestli jsme se neviděli týden, bylo to moc. Nedokázali jsme se odloučit na dlouho, brzy jsme byli zase spolu a já se stěhovala zpátky," dodala Marie.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy