Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Turbulentní počasí! Teplotní výkyvy nekončí, meteoroložka Honsová prozradila, jak bude

Ilustrační foto.
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
POČASÍ
Česká republika se ocitla ve smršti, kdy se počasí střídá jako na houpačce. Zatímco minulý týden policisté vyháněli letně oblečené davy lidí bez roušek z parků, tak tento týden je zase ve znamení zimy. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz prozradila o střídavém počasí v příštích dnech víc.

Do našich krajin se vrátila zima, zavlálo ji sem studené a vlhké – původem arktické – proudění. "Podprůměrné denní teploty v porovnání s dlouhodobým normálem nižší až o 9 °C, noční mrazy a na většině území občasné vydatné sněhové přeháňky," popisuje současné počasí uznávaná meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz s tím, že se to ale brzy zase změní. "Už v pátek k nám pronikne teplejší vzduch od jihozápadu, takže teploty půjdou rychle nahoru," říká Honsová a doplňuje, že v neděli budou teploty zastavovat až na 20 °C. Vysoké teploty se ale zase nezdrží dlouho. "Sněžení se vrátí už příští týden," varuje meteoroložka.

Příští dny dle Dagmar Honsové

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem. Odpoledne a večer ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný severozápadní vítr.

Pátek

V pátek bude polojasno až oblačno. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 10 až 14 °C. Mírný jihozápadní vítr.

Sobota

V sobotu bude polojasno až oblačno, na severozápadě území občas déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Mírný jižní vítr.

Neděle

V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

Pondělí

Po pondělním přechodu se opět výrazně ochladí – až o 10 °C a do hor, přechodně i do nižších poloh, se vrátí sněžení, v nočních hodinách bude opět mrznout.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy