Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tupac Shakur by dnes oslavil 48 let: Záhada jeho smrti dodnes není vyřešena

Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
tragédie
Od smrti slavného rappera Tupaca Shakura, který zemřel na následky střelných poranění, uplynulo už téměř 24 let. Vražda ikony, která by dnes oslavila 48. narozeniny, se stala předmětem mnoha konspiračních teorií a doposud je opředena rouškou tajemství. Jistá jsou jen umělcova poslední slova, která měl možnost vyslechnout policista, jenž k neštěstí dorazil jako první.

Tupac Shakur v noci 7. září 1996 v Las Vegas opouštěl s ostatními členy nahrávací společnosti Death Row zápas Mikea Tysona. V hotelové hale se ale dostal do potyčky se členem jistého gangu. Jejich konflikt zachytila kamera.

Když poté nastoupil s kamarádem Sugem Knightem do automobilu, měli namířeno na vystoupení do nedalekého klubu. Během cesty zastavili na křižovatce a vedle nich se objevil bílý cadillac, z něhož na rappera i Knighta kdosi několikrát vystřelil. Suge utrpěl jen lehčí zranění hlavy, zatímco Tupac byl zasažen čtyřmi ranami do oblasti hrudníku, pánve, pravé ruky a stehna.

K Tupacovi se chvíli po incidentu dostal policejní důstojník Chris Carroll. Ten byl tehdy na běžné cyklistické hlídce poblíž místa, kde se kriminální čin odehrál. “Měl jsem muže v jedné ruce, zbraň ve druhé a křičel jsem na ostatní chlapy, aby mi ho pomohli vytáhnout ven. Naštěstí mezitím na místo přišel kolega. Odtrhl ze mě Sugeho a když se mi ho podařilo konečně vytáhnout z auta, začal křičet: ‘Pac, Pac!’ Podíval jsem se na zem a uvědomil jsem si, že přede mnou leží Tupac Shakur."

Rapper se podle policistových slov snažil chvíli bojovat o život, nakonec to však vzdal se slovy “Nezvládnu to”. Poté se prý podíval Carrollovi do očí a ten se ho zeptal, kdo jej postřelil. Tupac se nadýchl a odpověděl: “Fk you!”. Po příjezdu sanitky rapper upadl do bezvědomí a po šesti dnech v nemocnici zemřel na následky vnitřního krvácení. “Případ je stále považovaný za nevyřešenou vraždu a takový incident nikdy není technicky uzavřený, ale už se nikdy nikam neposune,” dodal Carroll. Za Tupacovu vraždu nebyl dodnes nikdo odsouzen.

Související články

Další články