Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Dlouhovláska Výměna manželek

Nejnovější kauzy

Tuk vás začne požírat zevnitř. 7 nechutností, které se dějí s vaším tělem, když ztloustnete!

Nejde jen o estetický problém…
Pokud pořád hledáte motivaci proč zhubnout, pomůžeme vám...

Jestli vám je plavková sezona ukradená, protože stejně neumíte plavat a většinu léta prosedíte v klimatizovaném kanclu, pokud si váš partner libuje v kypřejších tvarech nebo pokud si prostě nemůžete pomoct a jídlo je vaším nejlepším přítelem, pravděpodobně se vám do hubnutí moc nechce…

Tohle je 7 důvodů, proč byste hubnutí měli přestat odkládat!

1. Pokud jednou výrazně ztloustnete, budete mít problém do konce života. Tak to prostě je a přes to nejede vlak. Staré dobré úsloví, že tukové buňky si sbíráme do svých 20 let, proto bohužel platí. Bůh žehnej všem obézním dětem!

2. Tukové buňky, které jsou pod kůží, nejsou zdaleka tak nebezpečné jako ty, které obklopují naše vnitřní orgány. Nejsou obyčejným tukem, ale jsou biologicky aktivní. To znamená, že produkují hormony a další látky, jež ovlivňují – samozřejmě negativně – fungování jednotlivých orgánů.

3. Pět až deset procent všech nádorů je způsobeno nadváhou a obezitou!

4. Nejhůř tuky ale snášejí naše játra. Od ztučnění jater je jen kousek k cirhóze. A zvětšená játra mohou dokonce člověka omezovat v pohybu!

5. Kvůli nadměrnému množství tuku v krvi zatěžujeme i své srdce. To má s rozváděním krve po těle mnohem víc práce, čímž dochází postupně ke zbytnění levé srdeční komory a následně může postupně dojít až k srdečnímu selhání. Zvětšené srdce ochabne a ztrácí výkon – asi o 10 % každý rok. A to je vážně dost!

6. Vysoká hladina tuků v krvi vede ke kornatění cév, které postihuje všechny tepny v těle. Nejnebezpečnější je ale ucpávání srdečních a mozkových cév. Infarkt a mrtvice na sebe nemusí nechat dlouho čekat.

7. Jestli si myslíte, že obézní lidi jsou dobrosrdeční pohodáři, opak je pravdou. Bylo dokázáno, že lidé mající v těle nadbytečné množství tuku se mnohem častěji nacházejí v úzkostných a depresivních stavech než ti, kteří si váhu drží.

Mohlo by vás zajímat

Další články