Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Tuhle tradiční babičku nám záviděla celá zeměkoule! Anežka (†90) už drží svůj kouzelný štěteček v nebi

Říkali jí Ornamentová babička a znal ji celý svět. Neobyčejná žena proslavila vesničku Louka po celé zeměkouli. Legendární lidová malérečka odešla do nebe ve věku 90 let. Svůj kouzelný štěteček držela neuvěřitelných 40 let.

Je to velká rána pro tradiční výtvarné umění. Anežka Kašpárková svůj štěteček opečovávala 40 let. Jemnými tahy malovala na místní kapličku z 18. století. Kapličku malovala modrou barvou, na Slovácku oblíbeným ultramarínem. O úmrtí hodné a šikovné babičky informoval portál Blesk.cz.

Tvořila, co ji napadlo. Tvary a ornamenty si sama vymýšlela ve své moudré hlavě. „Tvořím, co mě napadne. Ale taková kvítka nerostou,“ říkávala podle novinářů z Blesku čiperná stařenka.

Obec Louka je ráda, že v tradici po paní Kašpárkové bude pokračovat další žena. Kdysi Anežka převzala štěteček od paní Maňákové. A teď zase na tradici naváže další žena. A takhle hezky na Slovácku žijí. Fotografie paní Kašpárkové najdete tady.

Mohlo by vás zajímat

Další články