Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Tuhle krásu musíte vidět: Dvanáctiletý autista z Čech navrhl vlastní kolekci!

Tuhle krásu musíte vidět: Dvanáctiletý autista z Čech navrhl vlastní kolekci!
Zdroj: MBPFW
+ Další fotografie
Je mu teprve 12 let, ale už má vlastní vize a designy. Malého Matěje Hoška inspiroval dokument Dior a já. „Nestává se často, že by nějaký film Matěje tak zaujal. Po skončení mi řekl: ,Mami, ten návrhář je stejně divnej jako já,‘“ vzpomíná maminka Michaela Hošková.

Matěj trpí Aspergerovým syndromem a navíc silnou depresí, i tak se vydal na pražský Fashion Week, aby se podíval, jak se jeho návrhů zhostili návrháři. Matěj miluje dopravu, mapy a design. Dokonce už naplánoval mapy metra všem evropským metropolím včetně té české. Je to opravdový talent a návrhy se staly základem kolekce Autista pro autisty.

Reálné oděvy vznikly díky práci Kateřiny Geislerové, Michala Kováčika a Terezy Vu.

„O spolupráci na projektu mě požádala Kateřina Sokolová, patronka nadace AutTalk, jež má za cíl zlepšit možnosti dětí s autismem. Myšlenka módy, která pomáhá, mě nadchla. Lidi o autismu příliš nevědí. To byl i můj příklad,“ řekl o spolupráci návrhář Michal Kováčik.

Matěj měl nakonec přehlídku v garážích obchodního domu Kotva. Jeho kresby také ukazují, čím vším si v životě prochází. Včetně úzkosti nebo deprese.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy