1. Celý snímek byl natočen podle knižní předlohy Vizita od Adolfa Branalda. I další Kachyňův film Pozor, vizita byl natočen podle knižní předlohy.
  2. Alena Mihulová prožívala v reálném životě to, co její filmová postava, jelikož režisér byl její první vážnou známostí v životě. Také asi jedinou. Role byla její úplně první.
  3. Jirásková spolu s Mihulovou si při každé repríze filmu v televizi vzájemně telefonovaly a chválily se. Jejich vztah jim tak vydržel i po skončení natáčení.
  4. Alena Mihulová odmítla hrát scénu, ve které vyskočí na postel a sundá si podprsenku a bude zpívat. Režisér jí řekl, že bude nucena zaplatit celý natáčecí den, ale než se nadál, na posteli stála do půl těla svlečená a zpívající Jirásková, která předvedla své kolegyni, jak to má udělat.
  5. Vzpomínáte si na scénu, ve které herečky chodí a padají do hnoje? Ani pro ně to nebylo nic příjemného. I když ve filmu to může vypadat jako zábava, herečky se po dotočení scény neměly kde umýt, takže „voňavé“ zůstaly po zbytek natáčecího dne.