Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Tu písničku zná každý: I přes strašnou tragédii v kapele se Mirai stali Objevem roku

Hudební ceny Anděl za rok 2017 jsou za námi. Objev roku získala skupina Mirai s albem Konnichiva, které vyšlo v říjnu. Jen měsíc po strašlivé tragédii, při níž bubeníkovi Šimonovi zemřela manželka Denisa (†26).

Populární kapela proměnila ze čtyř nominací jednu, a to v kategorii Objev roku. Stalo se tak jen šest měsíců poté, co se bubeníkovi Mirai Šimonovi Bílému zhroutil svět. Jeho milovanou ženu Denisu (†26), s níž by slavil 6. výročí svatby, srazilo auto a ona zraněním podlehla. K tragédii došlo 15. září. Šimon se pochopitelně zhroutil a kapela rušila koncerty.

První vystoupení měli kluci až v listopadu a při té příležitosti na krásnou hobojistku Denisu Bílou Mirai dojemně zavzpomínali. Věnovali jí píseň Chci tančit, přičemž se na plátně za nimi promítaly Denisiny fotky. A Šimon své lásce vzkázal do nebe: „Díky za nejlepších 10 let života.“ Ostatní koncerty kapela, která se proslavila hitem Když nemůžeš, tak přidej víc, odsunula právě až na březen.

Půl roku po osudové nehodě se tak skupině Mirai dostalo alespoň nějakého zadostiučinění a radosti v podobě hudebního ocenění Anděl.

Související články

Další články