Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Trumpovu plamennou řeč lidé sledovali v dešti! A někteří s sebou vzali i lamy!

Byl to skutečně den plný emocí!
Zdroj: archiv
Donald Trump je prezidentem! I přes úpěnlivé prosby značné části americké populace k tomu opravdu došlo. Před zraky milionů odpřisáhl věrnost Spojeným státům a pustil se do svého prvního prezidentského projevu. Ten se moc nelišil od projevu na podporu jeho volební kampaně. Zdá se, že pan prezident Trump chce Ameriku opravdu učinit znovu skvělou, jak hlásá heslo na jeho podporu. Uvidíme, jestli se mu to podaří.

S počtem 1453 slov byla Trumpova řeč jednou z nejkratších v historii. Pravděpodobně však sdělil lidu vše, co měl v úmyslu. „Amerika především!“ opakoval Don, a tak jako většina velkých řečníků v historii lidstva se snažil zaměřit na „obyčejný pracující lid“, který podle něj byl opomíjen. Slíbil, že svůj lid nikdy nezklame a bude za něj bojovat do svého posledního dechu. To jsou vzhledem k Trumpově popularitě celkem silná slova. A mise poněkud nesplnitelná, vzhledem k faktu, že polovina Ameriky je zklamána již tím, že byl zvolen do jejího čela. Nicméně neházejme flintu do žita, nebo v tomto případě do kukuřičného pole, třeba Trump překvapí.

Neodpustil si ani poznámku o tom, že nebude jako jiní, kteří slibovali a svých slibů nikdy nedostáli. Načež si vysloužil záchvat smíchu bývalého prezidenta Bushe juniora. Manželé Clintonovi sledovali projev s kamennou tváří, což mluvilo za vše.

Prezident Trump dále zmínil, že nezáleží na barvě pleti, ale že všechny americké životy jsou pro něj důležité. O životech ostatních obyvatel této planety se pan prezident nezmínil. Z jeho řeči čišela síla a odhodlání. Nehodlá nadále tolerovat přiživování se jiných zemí na USA, zatímco její obyvatelé trpí hlady a nedostatkem. Přiživování se Ameriky na zemích třetího světa pan prezident nezmínil. Jak se říká, před bitvou je každý generál, a i přes to, že nadcházející postupy nijak nekonkretizoval, dá se předpokládat, že hlavní změny, které přinese, se budou týkat vnitřní politiky.

Z přihlížejících davů se ozývalo bučení i jásot. Od čtvrtka se napříč USA scházejí lidé na protest proti prezidentu Trumpovi. Někteří se svým odporem vůbec netají. Jako například chlapík, který se jmenuje Ethan Ebott, farmář, který na protest přivedl své tři lamy. Koneckonců proč ne, Amerika je přeci svobodná země, i lamy mohou vyjádřit svůj politický postoj. Jak se říká, v Americe je všechno možné a každý si tu může žít svůj malý nebo velký sen. Don Trump bezesporu dosáhl toho svého, uvidíme, jestli stejně tak dosáhne na uznání doma či ve světě. Budoucnost je v tomto ohledu skutečně nejistá.

Související články

Další články