Letadlové lodě USS Ronald Reagan, USS Nimitz a USS Theodore Roosevelt se budou účastnit „koordinovaných operací v mezinárodních vodách“. Opět se tak vyostřuje konflikt mezi USA a KLDR. Tyto operace začnou v sobotu. Oficiální účel těchto cvičení je „zabezpečení a stabilizování regionu“, řekl Daily Mailu Scott Swift, velitel americké pacifické flotily.

Trump ve středu vyzval Severní Koreu, aby si nezahrávala se Spojenými státy. Dokonce nabídl diktátorovi Kim Čong-unovi „cestu za lepšími zítřky“. Trump začal cvičení letadlových lodí zvažovat po návštěvě čínského vládce Si Ťin-pchinga. Japonsko je nejohroženější stát, co se severokorejské agrese týče. Na jejich schůzce se dokonce probíralo i společné cvičení čínských a amerických sil v Jihočínském moři.

Americké válečné lodě budou trénovat obranné rutiny, sledování moře, obranné letecké operace a mnoho dalších. „Je to vzácná příležitost, když společně mohou trénovat dvě letadlové lodě. Co je ještě lepší – když společně trénují tři,“ dodal Swift.

Cvičení v Pacifiku proběhne od 11. do 14. listopadu.