Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Trump před volbami označil Bidena za vetchého starce. Nyní si budoucí prezident USA zlomil zánártní kůstky

Trump před volbami označil Bidena za vetchého starce. Nyní si budoucí prezident USA zlomil zánártní kůstky
Zdroj: Profimedia
Joe Biden
Zvolený americký prezident Joe Biden (78) si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Pokročilý věk Joea Bidena byl terčem kritiky a posměšků ze strany Donalda Trumpa (74) v prezidentských debatách před volbami. Dosluhující americký prezident se několikrát nechal slyšet, že jeho protikandidát na funkci nemá, jelikož je vetchý a senilní.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy