Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Trump nechal odtajnit spisy FBI o vraždě J. F. Kennedyho

Trump nechal zveřejnit 2 800 spisů o atentátu na Kennedyho.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Padesát let po smrti jednoho z nejoblíbenějších amerických prezidentů J .F. Kennedyho se Spojené státy rozhodly zveřejnit záznamy o jeho atentátu. Americký prezident Donald Trump na svém Twitteru napsal, že jsou "velmi zajímavé". Jeho smrt je pořád obestřena ředou otázek.

Bílý dům uvolnil 2 800 spisů o zavraždění JFK. Jeden dokument ukazoval, že se Sovětský svaz bál, že ho USA obviní z toho, že najal Lee Harvey Oswalda, aby zavraždil amerického prezidenta. Sovětský svaz se vyjádřil k Oswaldovi pouze tak, že je to maniak, který byl neloajální ke své zemi a neměl se SSSR nic společného.

JFK byl střelen do hlavy během jízdy americkým Dallasem v listopadu 1963. Ačkoliv Oswald byl dopaden jako jediný střelec, vždy se spekulovalo o tom, že střelců bylo více.

Oswald se sešel podle spisů FBI se členy KGB v Mexiku. Spisy dále píší, že reportér z Cambridge News obdržel anonymní telefonát, aby kontaktoval americkou ambasádu v Londýně, že se stane něco velkého. A to jen 25 minut před Kennedyho smrtí.

Jeden záznam píše, že pravděpodobný vrah Kennedyho je J. D. Tippit, policejní důstojník.

Více informací bude známo po důkladném přečtení všech spisů.

Související články

Další články