Znáte ten pocit, když někomu podáte ruku a v ten samý okamžik si uvědomíte, že jste si ji možná před tím měli raději posypat křídou? Tak takhle nějak se pravděpodobně cítil francouzský prezident Emmanuel Macron, když se loučil s Donaldem Trumpem.

Americký prezident bere podání ruky velmi vážně a je znám pro svůj pevný stisk. Stejně jako bere vážně to, aby byl během tiskových konferencí v popředí. Dává tím pravděpodobně jako alfa samec najevo svou nadřazenost. Z jeho posledního potřesení je však jasné, že se považuje za alfa samce celé zeměkoule nikoliv pouze Spojených států amerických.

Trapně dlouhý stisk ruky, během nějž Trump s francouzským prezidentem i trochu smýkl směrem k sobě, nyní baví internet. Aby toho nebylo málo, místo, aby Macrona pustil, chopil se ještě něžné ručky jeho choti a chvíli požmoulal ruce obou. Tento záběr působí trochu jako společná modlitba, ke které se tou dobou Macron možná už v duchu uchyloval.

Po zábavném videu, kdy státníci sledovali promenádu kapelníků, kteří je skladbou od kapely Daft Punk Get Lucky, měli pobavit, je tak toto video dalším virálem do sbírky Trumpot Donalda Trumpa. Všichni se asi shodneme, že Emmanuel Macron Got opravdu Lucky, že americký prezident odcestoval rozdávat radost a pevné stisknutí rukou zase jinam.