Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Trudná předpověď počasí: Po tornádu se na nás valí další bouřky, kroupy a déšť

Týdenní předpověď počasí: Po tornádu další hrůzy
Zdroj: Pixabay
Počasí

Po tragickém tornádu, které na jihu Moravy zdecimovalo domovy spoustě lidí, všichni netrpělivě vyhlížejí týdenní předpověď počasí. Příliš Vás ale nepotěšíme, připravte se na četné přeháňky, bouřky a dokonce i krupobití.

Počasí u nás bude podle ČHMÚ nadále ovlivňovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. V úterý od západu začne přecházet přes naše území studená fronta, spojená s mělkou brázdou nízkého tlaku vzduchu, která bude postupovat přes střední Evropu jen zvolna k východu. V dalších dnech se bude nad střední Evropou udržovat mělká brázda nižšího tlaku vzduchu.

V pondělí bude jasno až polojasno, v noci a ráno místy i oblačno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, v 1000 m na horách kolem 22 °C, na Šumavě i krásných 25 °C.

V úterý nejprve očekávejme převážně polojasno, postupně během dne bude ale od západu přibývat oblačnosti a zejména v Čechách se místy objeví přeháňky nebo bouřky, které navíc s večerem zesílí. Na východě budou srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty klesnou na 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C, na jihu Moravy až na 33 °C.
Komentář meteorologa: Večer se v bouřkách vyskytnou přívalové srážky s úhrny i kolem 50 mm, nárazy větru kolem 90 km/h a větší kroupy.

Ve středu bude hlavně oblačno, místy nás zkropí déšť nebo přeháňky a bouřky. Pozor ovšem, bouřky mohou nabrat na síle. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 19 k 15 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 20 až 24 °C, na jihovýchodě kolem 26 °C.
Komentář meteorologa: V bouřkách se vyskytnou přívalové srážky s úhrny kolem 40 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupy.

Ve čtvrtek bude většinou oblačno, místy můžeme očekávat déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty budou kolem 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty se pak budou pohybovat v rozmezí 20 až 24 °C.

V pátek bude většinou oblačno. Ojediněle, na severu a severovýchodě, se vyskytne déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty budou mezi 19 až 23 °C.

Víkend bude většinou oblačný, místy můžeme očekávat déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty budou 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 20 až 24 °C, postupně na 23 až 27 °C.


GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy