Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Trpký osud těžkotonážního Big Bena: Ottfried Fischer svádí boj s parkinsonem a má strach z covidu

Trpký osud těžkotonážního Big Bena: Ottfried Fischer svádí boj s parkinsonem a má strach z covidu
Zdroj: Sat.1 / archiv Ottfried Fischer
+ Další 3 fotografie
tak šel čas
Herec Ottfried Fischer (66) je známý především z německého detektivního seriálu Big Ben. Kultovní seriál se natáčel od roku 1996 až do roku 2009. Lidé si těžkotonážního herce okamžitě zamilovali. Bohužel se u Ottfrieda rozvinula Parkinsonova choroba, se kterou se sice pere jako lev, ale všichni tuší, že tenhle boj nemůže vyhrát. V současné situaci má herec navíc obavy o zdraví kvůli pandemii koronaviru.

Ottfried Fischer proslul rolí detektivního komisaře Berghammera v seriálu Big Ben. I přesto, že německé seriály nejsou kdoví jak proslulé či kvalitní, Big Bena si oblíbilo spoustu lidí. Jeho hlavní představitel se ale již dlouhá léta snaží bojovat se zákeřnou Parkinsonovou chorobou.

Pacienti s Parkinsonovou chorobou později nejsou schopni ovládat nebo kontrolovat svůj pohyb a dochází k úbytku nervových buněk v mozku. "Mám s panem Parkinsonem takovou dohodu. Některé věci mu prostě nedovoluju! Pracuji dál, nemoci se nepodvoluji, neležím v posteli, právě naopak. Radostně se procházím, třeba po Praze, a také hodně jezdím se svým sólovým komediálním vystoupením. Cítím se dobře," řekl Fischer českým médiím v roce 2014, kdy navštívil Prahu.

Jeho zdravotní stav se ale před třemi lety zhoršil. Nemoc pokročila dál a herec musel na předávání německých komediálních cen v Kolíně nad Rýnem přijet na vozíčku. Herec také moderoval vlastní pořad Ottis Schlachthof v německé televizi. V červnu 2012 ovšem sdělil médiím, že pořad skončí kvůli jeho zhoršujícímu se zdraví.

V současné době je herec vzhledem k jeho zdravotnímu stavu v ohrožené skupině, kterou může pandemie koroanviru skolit. Naposledy byl viděn s rouškou na vozíčku. Ottfried Fischer je velký bojovník, tak snad tohle nepříjemné období přejde bez úhony.

Související články

Další články