Trpký osud královny z pohádky Tři oříšky pro Popelku: Manžel jí zakázal hrát, jedno přání si nikdy nesplnila
Tři oříšky pro Popelku patří ke kultovním snímkům, které si zamilovali diváci nejen v Česku a Slovensku, ale i v Německu. A to také z toho důvodu, že v pohádce hrálo několik německých herců, mezi nimiž byla i zesnulá Karin Lesch (†89), která ztvárnila královnu. Lesch sice zazářila v Popelce, ovšem pouhý rok po natáčení pověsila kariéru na hřebík a žila v ústraní. Podle informací Blesku za to mohl její panovačný manžel Hans Dieter Mäde (†79).
Všechny fanoušky pohádky Tři oříšky pro Popelku zasáhla v úterý smutná zpráva. V nedožitých devadesáti letech zemřela švýcarsko-německá herečka Karin Lesch, která v divácky oblíbené pohádce ztvárnila královnu. Karin naposledy vydechla 12. března v domově důchodců v německém Wernsdorfu. O její smrti informoval na Instagramu filmový portál Maerchen Film.
Na sympatickou herečku pro Blesk zavzpomínal herec Pavel Trávníček, který v pohádce ztvárnil prince. „Dnes ráno jsem si tuhle smutnou zprávu přečetl a zabolelo mě u srdce. Karin byla nesmírně elegantní dámou. A jako královnu si ji do Popelky vybral sám představitel krále Rolf Hoppe. On řekl režiséru Vorlíčkovi: Já budu tedy hrát krále, ale partnerku si vyberu sám! A asi se to podařilo dobře... Ona byla vážně nádherná a elegantní. Upřímnou soustrast rodině,“ prozradil.
Konec kvůli manželovi
Karin Lesch se naposledy objevila ve filmu Past na duchy z roku 1974. Jen o rok dříve natočila legendární Tři oříšky pro Popelku. Mluví se o tom, že herectví pověsila na hřebík kvůli svému manželovi Hansi Dieteru Mäde (†79), tehdejším řediteli státního filmového podniku DEFA. „On jí potom už žádnou roli nedal. Přestala hrát a starala se pouze o svého muže, ale byla to báječná žena,“ řekl před časem režisér Václav Vorlíček podle již zmíněného webu.
Manželé spolu roky žili ve vile nedaleko Berlína. Společných dětí se však nedočkali, Hans si však přivedl z předchozího vztahu syna Michaela. Německý režisér Hans Dieter Mäde zemřel v roce 2009.
Michael je manipulátor, tvrdí Aneta ze Survivoru. Po zradě ho vyškrtla ze svého života
Související články

Zemřela královna z pohádky Tři oříšky pro Popelku: Karin Lesch dožila v domově důchodců

Zajímavosti z natáčení Popelky: Tři Juráškové, šťouchání do zadku i úděsný pach rybiny

Norské Tři oříšky pro Popelku znechutily české diváky: Pohádku odsoudili, herce sepsuli

Norská Popelka u diváků pohořela: Bez kouzla, bez nápadu, bez emocí, ohrnují nos
