Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Trpíte nespavostí? Tady je 6 důvodů, proč vám to nejde

Trpíte nespavostí? My víme proč.
Zdroj: profimedia
Nespavost může člověka dohnat až k šílenství. Pokud se dobře nevyspíte tři dny, můžete začít vidět bludy. Za nespavost si ale člověk může mnohdy sám, protože nežije, jak by měl. Přinášíme vám šest důvodů, proč právě vy nemůžete usnout spánkem spravedlivých.

1) Moc jste pili

Nemuseli jste se zrovna opít do němoty a následně objímat záchodovou mísu, ale vypili jste před spaním velké množství tekutin a v noci je musíte chodit vypouštět. Pokud se na záchod budíte jednou v noci, není to žádný problém. Častější rušení spánku byste ale mohli přičítat vašemu zanedbání klidového režimu před spaním nebo třeba přistydlému močáku.

2) Nevětráte

Pokud máte rádi ve své ložnici spánek a teploučko, zakládáte si na spánkové problémy. Ideální teplota na spánek je prý totiž podle odborníků jen 16 – 18 stupňů. Otevřete okno a stáhněte topení!

3) Surfujete

Ze skutečného surfování byste pravděpodobně padli na znak a spali jako mimina. Surfování po síti vás ale unaví jen duševně, nikoliv fyzicky. Modré světlo z laptopu a mobilu vás o spánek dokonale okrade.

4) Dopřáli jste si

Pokud jste před spaním moc jedli nebo pili, vaše játra, ledviny a celý systém jsou natolik zatížené, že na spánek nemají ani pomyšlení.

5) Stres

Pokud řešíte nějaké starosti, máte plnou hlavu šumu a v hlavě se vám honí tisíce scénářů, jste na dobré cestě zbláznit se a probdít se až k úplnému vyčerpání. Nejlepší radou na spánek je řešit věci ve dne a usínat s čistou hlavou.

6) Úplněk

Citlivější jedinci mohou mít problém s měsíčním svitem a energií, kterou s sebou úplněk přináší. Zkuste se proto v den úplňku unavit přirozenou aktivitou a večer rozmazlit teplou vanou a mlékem s medem.

Související články

Další články