Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Trpíte depresí nebo úzkostí? Může za to váš sval duše!

Jednoduché jogínské cviky vám mohou pomoci od bolesti.
Zdroj: archiv
Trpíte úzkostmi, depresemi nebo pocity strachu? Možná je příčinou nerovnováha vašeho velkého bederního svalu neboli svalu duše. To může mít vliv nejen na váš fyzický stav, ale překvapivě i na ten duševní.

Velký bederní sval, přezdívaný také jako sval duše, je nejdůležitějším svalem pro fyzickou stabilitu. Kromě toho, že je to jediný sval, který spojuje nohy s páteří, má mnoho dalších důležitých funkcí. Ovlivňuje pohyblivost, strukturální rovnováhu, funkci kloubů a navíc pomáhá tělo držet vzpřímeně. Začíná u obratle T12 a pokračuje dolů přes pět bederních obratlů k horní části stehenní kosti. Je také spojen s bránicí, která reguluje dýchání.

S oblastí svalu duše jsou spojeny fyzické příznaky, které mohou způsobovat úzkost a strach. Sval je v podstatě v konstantním napětí. Kvůli našemu hypermodernímu životnímu stylu na křeslech v kancelářích a za volantem v autě si můžeme způsobit nejen fyzickou bolest. Chronické napětí tohoto svalu dokáže negativně ovlivnit naše citové rozpoložení, vztahy s ostatními lidmi i celkovou spokojenost se životem. Kdo by to byl řekl, že na jednom svalu závisí v podstatě celý náš život.

Pokud se například cítíte ve stresu, pod tlakem nebo máte strach, příčinou může být, že nemáte v pořádku sval duše. Obnovení jeho rovnováhy vám může značně ulevit od bolesti a navíc dosáhnete vnitřního klidu. Takovým obyčejným protažením zad můžeme docílit toho, že se revitalizuje tělesná energie, která pak může lépe proudit a umožní nám zůstat spjati s přítomným okamžikem.

Již odpradávna jóga jasně poukazuje na význam uvolnění svalu duše. Pravidelným cvičením můžete docílit uzdravení vašeho svalu a správného držení těla. To může mít značně blahodárné účinky i na vaše duševní zdraví. Odbouráte tak stres, deprese, fyzickou bolest zad, kolenou, trávicí či dýchací potíže. No uznejte sami, nemáte chuť jít se trochu protáhnout?

Související články

Další články