Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Trpíte bytovou klinikofobií a máte strach z bílé barvy v interiéru? Máme pro vás 5 skvělých tipů, jak na ni!

Nemějte strach z bílé! Ani to čištění není tak strašné, jak si
možná myslíte. Ostatně k čemu byla vynalezena bělidla?
Zdroj: homelove.cz
+ Další 2 fotografie

Když se řekne „bílý interiér“, většině lidí hned vytanou na mysli dvě věci: jsou nudné a musí se neustále pracně čistit. Faktem však je, že tomu může být i úplně jinak.

Stačí si uvědomit, že stejně jako jiné barvy i bílá má celou řadu různých odstínů – existuje teplá bílá, studená bílá, modrá bílá, fialová bílá a mnoho dalších. Přitom platí, že zdaleka nejlepších výsledků dosáhnete jejich vzájemným kombinováním. Pokud si ale nevěříte (nebo se jen chcete inspirovat), máme pro vás pět vyzkoušených tipů:

  1. „Změkčete“ svůj obytný prostor. K tomu je ideální teplá bílá, tedy bílá s červenými, růžovými, oranžovými nebo hnědými tóny.
  2. Chcete-li, aby místnost působila svěže, čistě a moderně, použijte chladnou světlou bílou. Ale nepřežeňte to!
  3. Nebojte se kontrastů. Bílá je ideální barvou pro párování s nějakým kontrastním odstínem. Bílo-černá, bílo-modrá… Fantazii se meze nekladou.
  4. Pokud si pořizujete bytové doplňky v bílé barvě, dejte přednost těm levnějším. Interiér plný drahocenných bílých předmětů působí příliš křehce.
  5. Pomocí bílé lze snadno dosáhnout „soudržnosti“ – bílé skříně vytvoří jakýsi most mezi vaším obývacím pokojem a chodbou obloženou bílým dřevem, k posteli s bílým čelem se zase hodí noční stolek téže barvy atd.

Tento článek vznikl ve spolupráci s portálem homelove.cz, zaměřeným na orientální a vintage nábytek.

Související články

Další články