Česká medailová naděje pro hry v Pchjongčchang na tom není psychicky vůbec dobře. Chřadne jí duše a nikdo se tomu nemůže divit. Gábina Koukalová má problémy s chronickou bolestí lýtek a nikdo jí neumí pomoci. Olympiáda přitom začíná klepat na dveře, zahájení je naplánováno na 9. únor.

„Původ bolestí je diagnostikován z chronického přetížení achilovek, a ta bolest achilovek se jí vráží do lýtek. Vážně nic moc jiného než rehabilitace nepomůže. Je to o rehabilitaci a o víře, že vše včas odezní,“ uvedl před měsícem v rozhovoru pro MF Dnes šéftrenér českých reprezentantů Ondřej Rybář. Jenže bolest neustupuje. A Gábina propadá depresím.

„Zatím jsem dělala jen to, co mi bolest dovolila, a toho nebylo mnoho. K ničemu se tak nemohu upínat. Nepřemýšlím proto teď vůbec nad tím, kdy bych mohla zahájit sezónu nebo zda pojedu v únoru na olympiádu. Jednoduše na to nedokážu odpovědět. Vím jen, že na to nejsem v danou chvíli vůbec fyzicky připravená,“ uvedla Gábina pro web biatlon.cz.

Staré babské rady doporučují, aby Gábina zkusila každý den pojídat obyčejné droždí. Nevíme, zda to skutečně zkouší, ale jsme přesvědčení, že lékaři sportovcům rozumí a léčbu naplánovali správně. Je to hlavně o trpělivosti a rehabilitaci. Jenže na to není čas. Olympiáda se blíží opravdu rychle. Fanoušci Gábiny Koukalové se tak mohou alespoň podívat na pěkné fotky do fotogalerie. Najdou tam i několik odvážných snímků z doby, kdy byla Gábina plná dobré nálady a energie.