Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Troufáte si? Takhle vypadá nejděsivější horská dráha na světě

"Smíšek" - jste připraveni na největší jízdu svého života?
Zdroj: YouTube.com

V anglickém hrabství Staffordshire bude tento měsíc zprovozněna horská dráha se čtrnácti obrovskými smyčkami. Na jejím vývoji se podíleli přední britští vědci i psychologové a podle vyjádření provozovatelů zábavního parku Alton Towers byla navržena tak, aby se na ní "stíraly hranice mezi iluzí a realitou".

Dráha, pyšnící se jménem "Smíšek", už byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Předstihla totiž jak slavný Colossus v Surrey (první dráha s deseti smyčkami na světě), tak jinou velkou horskou dráhu v Číně (taktéž deset smyček). "Jízda bude klást značné nároky na vaše tělo i na vaši mysl," upozornila Katherine Duckworth, která s nápadem na vybudování tohoto monstra přišla.

"Chceme, aby lidé ztratili přehled o tom, co je skutečné. Proto jsou na dráze mimo jiné umístěna i točící se hypnotizující kola či blikající světla. Smíšek je jedinečný právě tím, že kombinuje fyzickou zátěž se zátěží psychickou," dodala Katherine. Je tedy zjevné, že půjde o zážitek určený jen pro silné povahy (a žaludky).

Jedna jízda na Smíškovi by měla trvat přibližně 2 minuty a 45 sekund při maximální rychlosti 85 km/hod. Pro úplnost dodejme, že výstavba této unikátní horské dráhy stála v přepočtu přibližně 540 milionů Kč.

Související články

Další články