Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Troškova Strašidla očima diváků: Katastrofa, absurdita a morální zvrácenost

Zdroj: Falcon
+ Dalších 7 fotografií
názory lidí
Čtyři roky stará pohádka Strašidla u diváků příliš neobstála. V posledních letech se v recenzích na filmy od Zdeňka Trošky objevují převážně ty negativní odezvy. A ani Strašidla nebyla výjimkou. Recenzentům však nevadil jen samotný scénář, který odsoudili hned v prvních větách, ani herecké výkony je nijak nenadchly. Režisérovo pojetí morálky a etiky jim navíc přijde absurdní.

Rodina hejkala Huga žije dlouhé roky ve staré vile – neplatí však nájem a jen tak straší. Na scénu pak přichází úředník Patočka, který jim dá ultimátum – buď zaplatí dlouho neplacený nájem, nebo musí z domu pryč. Strašidla musí proto nastoupit do práce, aby si bydlení mohla dovolit. A tam přichází problém. Jak si mají strašidla poradit s „obyčejným“ lidským bytím?

Pohádka Strašidla to schytala od valné většiny televizních diváků. Co se zdálo jako výborný nápad, dopadlo jako katastrofa. Recenzenti se nebáli osočit režiséra Zdeňka Trošku z toho, že splácal další absurditu, a nebrali si servítky ani s herci. Padlo dokonce i přirovnání k nepříliš oblíbené komedii Babovřesky.

Vlna kritiky kvůli scénáři i hercům

„Ten Troška se vážně posral, ne? Znásilněná kočka, která je vlastně dámou v letech, kocourem od vedle byl asi nejabsurdnější moment české kinematografie, který jsem kdy viděl. V kostce se ale jedná o další Babovřesky, které zapomněly, že se mají tvářit jako pohádka. Srač*a absolutní a je mi líto mnohých herců, kteří se v tomto sračkometu objevili. Ale peníze nerostou na stromech, že,“ stojí v jedné z negativních recenzí.

„To je tak blbě napsaný a vymyšlený, že se na tohle fakt nedá dodívat. Ty role jsou děs a společně s tak trapným scénářem a příšernými hereckými výkony to celé působí jako obrovská katastrofa. To i seriál MAZALOVÉ jsou proti tomuhle inteligentním televizním počinem,“ kroutí hlavou diváci nad scénářem, rolemi i hereckými výkony.

„Myslím, že to nejde ani dělat omylem. Zdeněk Troška se prostě svými scénáři snaží negovat veškerá pojetí morálky a etiky, která vůbec existují. Nevím, proč to dělá, ale mrazí z toho v zádech. To myslím bez nějaké legrace – ten film je krom mnoha jiných negativ především zcela morálně zvrácený,“ zkritizoval pohádku další uživatel.

Pohádka si získala příznivce

Ale aby to nebylo jen o kritice a negativitě, Troškova Strašidla si své příznivce našla. „Zdeňkovi Troškovi svědčí, když zpracovává něčí námět nebo scénář. Po Babovřeskách bylo načase natočit něco hodnotnějšího. Sice to není komedie, u které byste se řezali smíchy od začátku do konce, ale je to obyčejný klasický český film, který tu zase nějakou dobu chyběl. Až na pár méně vydařených vtípků to bylo laskavé pokoukání,“ stojí v pozitivní recenzi.

A jak se pohádka Strašidla líbí vám? Nebo jste ji viděli jen jednou a už nikdy více?

Související články

Další články