Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tropy jsou tu! Letní pohodu a TŘICÍTKY ale zkazí PRUDKÉ BOUŘKY s KROUPAMI

Zdroj: Profimedia
S novým týdnem přicházejí tropické teploty, zároveň se na nás ale ženou prudké bouřky, přívalové deště a krupobití. Meteorologové vydali výstrahu s tím, že předpokládají, že se bouřky přiženou dnes odpoledne a sužovat nás budou i v následujících dnech.

Kolem tlakové výše nad severní a východní Evropou k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihovýchodu. V pondělí a v úterý se v odpoledních a večerních hodinách budou místy tvořit bouřky, v Čechách ojediněle i silné, doprovázené přívalovými srážkami s úhrny až kolem 40 mm a kroupami.

pondělí Jasno až polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti, zejména na horách, ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v Polabí až 32 °C.

úterý Jasno až polojasno, odpoledne a večer v Čechách až oblačno a na jihozápadě a západě místy přeháňky nebo bouřky, i silné. Jinde srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C.

středa Polojasno až oblačno, v Čechách od jihozápadu až zataženo, místy s přeháňkami, deštěm a bouřkami, ojediněle i silnými, na jihozápadě a západě srážky četnější. Jinde jen ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C.

čtvrtek Polojasno až oblačno, místy přeháňky a bouřky, zejména v Čechách. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na západě kolem 25 °C.

pátek Jasno až polojasno. V jihozápadní polovině území až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na jihozápadě a západě kolem 25 °C.

Související články

Další články